Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Posty: 961
Rejestracja: 06. lip. 2017, 19:36

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Radecki » 18. sty. 2019, 12:40

Akurat wybór ogrzewania jest bardzo wazny. My dość długo zastanawialiśmy się na jakie ogrzewanie postawić w naszym domu. Trochę nas zastanawiało, co będzie najlepsze. Jednak po wielu opiniach posiawiliśmy na ekogroszek. To chyba jedno z bardziej opłacalnych rozwiązań. nawet udało nam sie tutaj https://dobry-ekogroszek.pl/ , znaleźć dobrej jakości ekogroszek. Spala się bardzo łądnie.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 18. sty. 2019, 13:14

Kto dzisiaj proponuje ogrzewanie węglem ten propaguje smog i jest współodpowiedzialny za choroby z nim związane. Węgiel był dobry jak nic innego nie było.
Żyjemy w XXI wieku w Europie, a nie w Średniowieczu. Jest dość alternatywnych sposobów ogrzewania, które nie zatruwają środowiska.
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Posty: 58
Rejestracja: 29. kwie. 2018, 9:05

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Madameadame2 » 21. mar. 2019, 11:51

Jeżeli interesują was ekologiczne rozwiązania na ogrzewanie, czy też na ciepłą wodę w domu to powinniście również zajrzeć na stronkę https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/c ... a-uzytkowa Firma Fortum proponuje nowoczesne podejście do tematu ciepłej wody czy też ogrzewania. Decydując się na tego dostawce rezygnujecie z piecyków gazowych, oszczędzacie miejsca i pieniądze, a także decydujecie się na stabilne koszty. Sprawdzcie tylko, czy ten dostawca jest w waszym miescie

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 15. kwie. 2019, 15:31

Proponuję zapoznać się z aktualnymi kosztami ogrzewania podczerwienią w naszych domach opomiarowanych. Podane wartości pochodzą z podliczników, do których podłączony jest system
grzewczy. To nie teoria, czy tabelka z Excela, a rzeczywiste zużycie w konkretnym budynku. Warto zwrócić uwagę na różne systemy izolacji oraz konstrukcji budynków.
https://www.enerbau.pl/koszty-ogrzewania
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Posty: 739
Rejestracja: 09. lis. 2016, 0:14

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Paturatu » 20. kwie. 2019, 11:29

A ja wolę jednak korzystać z tradycyjnych źródeł jak ogrzewanie gazem LPG. Jest ekologicznie i czysto a wszystko można załatwić w jednym miejscu. Mam na myśli firmę http://lpgdirect.pl/ która nie tylko dostarczy paliwo ale pomoże wykonać projekt i zrealizować go w domu. Tanie i skuteczne rozwiązanie które świetnie się sprawdza na co dzień.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 21. kwie. 2019, 0:13

Jestem ciekaw na czym ma polegać ta ekologia? Na spalaniu gazu? Produkcji dwutlenku węgla, z którym teraz wszyscy walczymy? Prąd możemy uzyskać z paneli fotowoltaicznych, bez obciążania środowiska naturalnego i zużywania
zasobów naturalnych! W porównaniuy do tradycyjnych ogrzewań węglowych, gaz ma tą zaletę, że nie emituje pyłów. Ale to jest jedyna zaleta tego systemu grzewczego!
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Dzial Techniczny » 03. lip. 2019, 16:36

funky koval pisze:Biorąc pod uwagę systemy ogrzewania oparte na instalacji wodnej, to należałoby brać jeszcze pod uwagę straty energii w samym przepływie wody. Może nie tyle straty co grzanie w innym, niż docelowe miejsce. Oczywiście izoluje się rurki itd. ale temperatura na wyjściu z pieca a temperatura na jakimkolwiek grzejniku/panelu nie jest taka sama. Sprawność zamiany energii elektrycznej na podczerwień też jest inna niż zamiana energii ciepłej wody na podczerwień która jest emitowana do pomieszczenia. Metody elektryczne sprawność mają w okolicy 100%. Czy system zasilany wodą też ma taką sprawność? Czy ciepło nie jest przekazywane np. przez ścianę do sąsiedniego pomieszczenia (nagrzewanie konstrukcji domu)? Nie znam konstrukcji Enerbau ale znam konstrukcję Eco Partner. To też panele na podczerwień i one ograniczają ilość ciepła promieniowanego wstecznie do ściany. Chodzi o to, by jak najwięcej ciepła w postaci podczerwieni trafiło do pomieszczenia. Do tego system elektryczny ma dużo większą dynamikę działania.


Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Otóż, jeśli do uzupełnienia strat ciepła w pomieszczeniu musimy dostarczyć w danej chwili np. 2kW energii cieplnej to 100% sprawność zapewnia nam urządzenie, które zrobi to dokładnie taką ilością energii, nie większą! A wiec, wykorzysta całą energię wyłącznie na pokrycie strat cieplnych pomieszczenia (bo tak jest rola układu ogrzewczego) Jeśli natomiast pokrywa teoretyczne straty nadwyżką energii (np. zamiast 2kW daje 2,5kW) to stratą jest to 0,5kW, które służy wyłącznie do podniesienia temperatury powietrza pod sufitem. Każde urządzenie grzewcze działające pośrednio (kaloryfer, dmuchawa, promiennik sufitowy, ogrzewanie podłogowe itd. bez względu czym zasilane) musi wygenerować dodatkowe straty, bo ogrzewa nadmiarem a nie dokładną wartością. Tylko ogrzewanie ścienne, a wiec to które dostarcza energię bezpośrednio w miejsce strat, może robić to precyzyjniej a więc z mniejszą stratą. To taka sam zasada jak w przypadku bezpośredniego wtrysku w motoryzacji. Chodzi o to aby całe paliwo zostało spalone dokładnie tam gdzie tego chcemy a nie zostało wyrzucone przez układ wydechowy.

Nie jest też prawdą, że ogrzewanie elektryczne na podczerwień oszczędza energię samo z siebie bo ma wysoką sprawność na poziomie przemiany energii elektrycznej w cieplną. Ogrzewanie na podczerwień w postaci punktowych promienników elektrycznych to ogrzewanie wysokotemperaturowe, oznacza to, że powierzchnia grzewcza promiennika przekracza 100st C. Taki system musi (wbrew temu co przeczytacie na marketingowych prospektach) wywołać konwekcję a wiec przekazać dużą energię do powietrza, które dzięki temu uniesie się do góry i przyjemnie ogrzeje sufit. Mniejsze straty generują elektryczne folie niskotemperaturowe do podłogówki, jednak to już praca stała (a więc w przypadku prądu kosztowna) za to bardzo komfortowe warunki termiczne w całym domu. „Oszczędność” promienników polega wyłącznie na tym, że możemy wejść do zimnego pomieszczenia i ogrzewać się dopiero wraz z nim pod dużym parametrem, wysokotemperaturowego promieniowania. Tylko czy to jest komfort??? To dobry układ do chwilowego podgrzewania pomieszczeń rzadko używanych, idealny do chwilowego (bo drogo) ogrzania nas np. zimą na tarasie.

Film firmy Eco Partner prezentujący działanie promiennika to szczyt manipulacji. Nie ma bowiem FIZYCZNEJ możliwości aby tak ciepły element grzewczy przy ciągłej pracy nie wywołał konwekcji podobnie jak kaloryfer. I to zdanie o zastosowaniu „nowoczesnej technologii, dzięki której ciepło jest kierowane” po prostu zabija XD Czyli jaka to technologia? Zastanówmy się. Podgrzali blachę prądem i w wyniku tego nagrzała się i zaczęła promieniować (oddawać ciepło), prawda? Dokładnie to samo robi kaloryfer przez który przepłynie ciepła woda. On też promieniuje!!!! Promieniuje każde ciało, które choć o 1 stopień ma wyższa temperaturę od otaczającego je środowiska. A im większa ta różnica, tym większa konwekcja przy okazji (ruch powietrza, wywołany dużą ilością energii) Dodatkowo na filmie promiennik umiejscowiony jest na ścianie przeciwległej do okna, co ma częściowo powstrzymać konwekcję ale też niewątpliwie pogorszy KOMFORT grzewczy. Przy promienniku będzie bowiem zdecydowanie cieplej niż przy oknie, prawda? Dlatego grzejniki zawsze montowało się pod oknem, tam gdzie najzimniej! Ale w przeciwieństwie do promiennika kaloryfer nigdy nie jest tak gorący. Max 80st C, gdzie promiennik to nawet grubo ponad 100stC. Jest więc niebezpieczny bo może oparzyć, dlatego wiesza się go wysoko z dala od dzieci. Ponadto co to za komfort gdy coś promieniuje na nas tak odczuwalnym ciepłem? Komfort jest wtedy gdy nic na nas nie promieniuje w sposób odczuwalny, kiedy nic na nas nie dmucha ciepłym powietrzem, kiedy nie odczuwamy żadnych efektów termicznych a znajdujemy się w stałych idealnych warunkach 20stC.

Ściana to radiator budynku, przez który budynek odprowadza (niestety) ciepło. Zadaniem systemu grzewczego jest dostawa takiej ilości energii jaka na bieżąco jest odprowadzana z budynku. Im lepiej zaizolowany budynek tym wolniej się wychładza i ten parametr jest stały, niezależny od systemu grzewczego. Mur zawsze przewodzi tak samo chyba, że zmienimy jego wilgotność.
Jedyne wiec co możemy zrobić to ograniczyć ogrzewanie stref w których nie przebywamy a wiec sufitów, oraz utrzymać równy poziom zadanej temperatury i suchą przegrodę. I do tego potrzebna jest dostawa energii przy możliwie MINIMALNEJ różnicy temperatur pomiędzy zadaną temperaturą powietrza a układem grzewczym. Najlepiej robi to OGRZEWANIE ŚCIENNE, ponieważ stosunkowo nieduża powierzchnia przegród zewnętrznych przy temperaturze powierzchni np. 25st C wystarczy do utrzymania komfortu cieplnego w pomieszczeniu. Na drugim miejscu jest podłogówka, która podobny efekt uzyskuje z większej powierzchni i niestety w układzie już pośrednim (najpierw ogrzewa się podłoga, potem powietrze, które ogrzewa dopiero przegrody zewnętrzne) I wiem, że większość uzna to za bardzo korzystne, że tak późno ciepło z podłogi dociera do przegród. Jednak to bez znaczenia a to opóźnienie nazywa się bezwładnością, a im większa, tym układ jest mniej sterowalny a wiec mniej precyzyjny, mniej sprawny.

Posty: 169
Rejestracja: 29. paź. 2018, 22:32

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: j0cropka » 19. lip. 2019, 23:23

Tutaj sie nie zgodzę. Miałam okazję przebywać w domu, gdzie całe ogrzewanie jest z wykorzystaniem promienników na podczerwień. Z ciekawości wtedy czytałam o tym systemie. Eco Partner nie podgrzewa blachy, no bo niby jak? Tam warstwa promiennika to napylony grafit - jest o tym na stronie. Sam panel był ciepły ale nie gorący. 100 stopni to nie miał, bo można było go dotknąć. A do tego jest wstawiony w ściny (a właściwie sufit) domu drewnianego. Raczej gorące rozwiązanie i drewno nie byłoby zbyt korzystne, prawda?

Posty: 1163
Rejestracja: 22. gru. 2015, 23:10

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: zenka » 03. wrz. 2019, 17:13

Najbardziej oszczędne elementy instalacji elektrycznego ogrzewania czy tez na podczerwień maja w https://econovli.pl/ , nie wiem czy patrzyliście jak duży wybór i jakie ceny? Do tego fachowe doradztwo.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 06. lis. 2019, 14:14

O tym ile będzie kosztowało ogrzewanie, decyduje głównie konstrukcja domu i jego izolacja.
System grzewczy nie zastąpi architekta, gdy ten zaprojektuje stodołę zamiast budynku mieszkalnego, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Zapraszam na naszą stronę internetową, gdzie w dziale Koszty ogrzewania można zapoznać się z kosztami ogrzewania budynków o różnej konstrukcji,
ogrzewanych naszymi systemami ogrzewania na podczerwień.
https://enerbau.pl/koszty-ogrzewania/
Podane dane pochodzą z podliczników, do których podłączony jest system grzewczy.
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Posty: 9
Rejestracja: 06. sty. 2019, 3:38

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: doska » 24. mar. 2020, 3:24

Jestem laikiem i nie do końca nadążam za Waszymi dyskusjami, ale ze swojej strony napiszę, że pokusiłam sie na próbe do jednego pokoju kupić promienniki podczerwieni OXYLY takie https://www.oxyly.pl Dom mam nowy dobrze ocieplony. Czytałam, że to dość dobre rozwiązanie też jeśli chodzi o koszty. Wiem, że potrzebuje to prądu ale czytałam , że nie dużo. Jak twierdzi producent to koszt ok 2 zł / m2 miesięcznie więc wygląda na to, że ok. co dla mnie było pozytywne- to niższy kosz dla mnie niż grzejnika na prąd który mam( niestety dom ogrzewany tylko kominkiem i prądem i niestety mimo rozprowadzenia ciepła jakie mam nie wszystkie pomieszczenia są odpowiednio nagrzane ciepłem z kominka i musze dodatkowo ogrzewać prądem ) Co jeszcze było plusem- promiennik mozna dowolnie spersonalizować, nawet dając na niego dowolny obraz lub zdjęcie- dałam zdjecie dzieci - dla mnie rewelacja. wygląda jak zdjecie a nie grzejnik :) Wiem- to w koncu ogrzewanie a nie obraz i dekoracja powiecie, ale czasem to dodatkowy plus i o tym pisze. Jako kobieta :) Kończąc- pokój dzieci ogrzewa znakomicie i szybko. Nie jest gorący wieć nie da sie oparzyć po dotknięciu, Wygląda rewelacyjnie. Montaż był dość łatwy i nie kosztoał dodatkowo. Uruchamiam smartfonem. Więc .. Powiem szczerze, jako alternatywa dla kominka dla mnie to rewelacja. w sekunde z obojętne skąd włączam dzieciakom ciepło. Wygląda jak obraz na ścianie, Daje ciepło jakiego potrzebuje w pokoju. Myslę o kupnie do jeszcze 3 pokoi , na poczatek.Ktoś ma jeszcze coś takiego? Sprawdza się na dłużej? u mnie dopiero 1 sezon

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 24. mar. 2020, 12:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest jeszcze dodatkowe źródło ciepła, to wyliczenie zużycia jest praktycznie niemożliwe.
Słaba bajeczka dla maluczkich. Chyba za dużo się naoglądałeś telewizji i sądzisz, że każdy to kupi. Ale jak to się mówi: Każda zmora znajdzie swojego amatora... :lol:
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 25. mar. 2015, 15:21

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: matimm » 29. maja. 2020, 23:47

Jest dużo fajnych, alternatywnych metod ogrzewania. Z resztą jak już ktoś nawet jest zwolennikiem gazu to niech ten gaz ma, nie będzie nikogo truł. Ale trzeba bardzo dużą uwagę przyłożyć właśnie do odpowiedniej izolacji, która powinna być ciągła i wykonana w 100% z najlepszych jakościowo materiałów. Ja osobiście polecam tu wykorzystać styropian, najbardziej praktyczny materiał

Posty: 105
Rejestracja: 26. kwie. 2018, 10:29

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: ellkaa » 31. maja. 2020, 20:40

Wydatek na panele się spokojnie zwróci, nie zużywa się aż tak pradu jak myślałam. Na pewno na palenie w piecu, na zakup opału wydawalismy więcej. Mamy te panele Infrared z polskiej firmy Oxyly. Sprawdzają się świetnie https://www.oxyly.pl/

Posty: 1407
Rejestracja: 23. lut. 2017, 11:51

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: msobczak » 02. cze. 2020, 15:55

Ja też popieram ekogroszek. Mam u siebie w domu takie ogrzewanie i wszystko jest w porządku. Jeśli chcecie zakupić ekogroszek to wystarczy zajrzeć na stronę https://ekogroszek-patriot.pl/ .

Posty: 105
Rejestracja: 26. kwie. 2018, 10:29

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: ellkaa » 27. wrz. 2020, 23:53

U nas dopiero pierwszy sezon panele na podczerwień Infrared , mamy te marki Oxyly. Na pewno ekologicznie no i estetycznie- mamy akurat te z grafikami. Jak szacowali mi przy zakupie wcale dużo prądu nie ciągną https://www.oxyly.pl/

Posty: 1060
Rejestracja: 12. sty. 2018, 10:17

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Kryzys » 08. cze. 2021, 14:21

Bardzo ciekawy temat, przeczytałam większość postów z uwagą. Nie mam takiej wiedzy jak wy, ale chętnie podzielę się informacją o sklepie elektrycznym w którym mój mąż często robi zakupy i chwali ich za solidność i ceny. To sklep elus.pl https://sklep.elus.pl/legrand,2,588683 Akurat mąż kupował tu ostatnio modułowe rozłączniki izolacyjne Legrand.

Posty: 200
Rejestracja: 30. cze. 2017, 15:35

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: funky koval » 25. cze. 2021, 16:12

Panele na podczerwień całkiem nieźle dogrzewają dom i moim zdaniem to rozwiązanie jest ekonomiczne. Mój dom 120 m2 ogrzewany panelami Eco Partner - za ostatni sezon zimowy, który nie należał do najkrótszych, wydałem 2900. Rok wcześniej było mniej. Ale tez były inne stawki i inny sezon.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 06. paź. 2021, 14:14

Wiarygodne informacje na temat kosztów ogrzewania podczerwienią, można znależć na naszej stronie internetowej w dziale Koszty ogrzewania.
Podane tam informacje pochodzą z podliczników, do których podłączony jest system grzewczy.
https://enerbau.pl/koszty-ogrzewania/
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Posty: 1407
Rejestracja: 23. lut. 2017, 11:51

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: msobczak » 11. paź. 2021, 14:41

Takie ogrzewanie używa się zazwyczaj na dworze. Ja mam promiennik ciepła i stawiam go w chłodniejsze dni na tarasie. Bardzo wygodny jest na przykład taki wiszący promiennik podczerwieni: https://ogrodolandia.pl/wiszacy-promien ... ni-srebrny .

Posty: 111
Rejestracja: 16. paź. 2018, 8:30

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: robert_07 » 21. paź. 2021, 9:15

Chcesz kupić dobrej jakości ogrzewacz tarasowy w postaci energooszczędnego grzejnika elektrycznego lub kolumny grzewczej? Sprawdź ofertę https://heatray.pl/ i postaw na sprawdzone systemy grzewczych jak np. ekonomiczne promienniki ciepła.

Posty: 282
Rejestracja: 22. kwie. 2021, 13:33

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: nunus » 14. lis. 2021, 22:06

No, a widzicie, wstrzeliłam się idealnie z tym. Tu https://termoplaza.pl/panele-zuzycie-pradu/ macie ogólnie informacje na ten temat. Wydaje mi się, że to Wam odpowie na wszystkie Wasze pytania. Mam tylko nadzieję, że bez problemu uda Wam się tym zająć. Bo jednak takie ogrzewanie niełatwo zdobyć.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 13. gru. 2021, 16:23

Nie widzę najmniejszego problemu z dostępnością urządzeń grzewczych na podczerwień. Kto szuka ten znajdzie.
Oferta jest szeroka. Ważne by nie dać się namówić na zakup grzejników elektrycznych, zamiast promienników podczerwieni.
Wtedy nie będzie tanio i komfortowo.
Niestety są na rynku sprzedawcy, którzy wmawiają swoim klientom, że sprzedają promiennik, a w rzeczywistości jest to płaski grzejnik elektryczny.
Ceny promienników zaczynają się od 500 zł w zwyż, w zależności od mocy urządzenia. Również promienniki nie mają wbudowanych termostatów.
Warto popytać w poważnych firmach i poczytać artykuły na ten temat.
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Posty: 1236
Rejestracja: 29. lis. 2016, 13:54

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: janina43 » 11. lut. 2022, 10:59

Nie wiem jak z kosztami. Na pierwszy rzut oka ogrzewanie na promieniowanie podczerwone może wydawać się stosunkowo drogie, ale ma niewątpliwie wiele zalet. Nie bez powodu polecane jest np. alergikom. Warto z pomocą specjalisty przeliczyć różne opcje i wybrać najlepszą dla siebie, bo ogrzewanie do decyzja długofalowa.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Postautor: Enerbau » 10. mar. 2023, 16:11

Chcąc poznać prawdziwe informacje o systemach grzewczych na podczerwień, warto obejrzeć wykład dla Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gdańsku.
https://www.youtube.com/watch?v=MUZLh248hoc
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Poprzednia

Wróć do Kotły, instalacje grzewcze, systemy kominowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 1163
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby

data » 28.03.2024, 12:01

A ja widzę tutaj bardzo dużo osób, których pasją jest pływanie oraz łódki. Na pewno powinniście wziąć pod uwagę to, że zbliża się sezon i warto się na niego przygotować. Macie swoje
Awatar użytkownika
Posty: 496
Re: automatyka drzwiowa

data » 28.03.2024, 11:54

Pewnie tacy specjaliści korzystają z nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Automatyka nie byłaby bez nich możliwa. Interesujecie się jak wygląda budowa takich urządzeń, czytacie blogi o
Awatar użytkownika
Posty: 1163
Re: Budowa domu

data » 28.03.2024, 11:53

Podczas budowy Waszego domu powinniście pomyśleć o takiej kwestii, jak i na pewno odpowiednio wcześnie warto się takim tematem zainteresować. Na pewno potrzebna będzie profesjonalna firma,
Awatar użytkownika
Posty: 1236
Re: Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu 3D

data » 28.03.2024, 11:53

Fajne jest to, że wnętrze można zaaranżować samodzielnie, a jeśli będziesz mieć z tym problemy, polecam poszukać artykułów i inspiracji na ten temat. Pod adresem:
Awatar użytkownika
Posty: 1163
Re: Wentylacja

data » 28.03.2024, 11:48

Znacie jakieś firmy, które oferują ? Wentylacja to bardzo ważny system i to naprawdę w wielu różnych miejscach, także myślę, że jak najbardziej podjęcie decyzji o montażu wentylacji
Awatar użytkownika
Posty: 3018
Taxi Kraków

data » 28.03.2024, 10:59

Ja korzystam z sieci taksówek https://krakow.ekotaxi.pl/taxi-na-dworz ... -krakowie/ Jest to sprawdzona i rzetelna firma z charakterystyczną zieloną koniczynką na samochodach. Cechują się
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: Co zamiast firanek

data » 28.03.2024, 10:22

Jeszcze ewentualnie tutaj - https://krakowrolety.pl/zaluzje-poziome ... rakow.html To jest słuszny kierunek, ale oczywiście to trzeba dopasować indywidualnie. Każdemu może pasować coś innego.
Awatar użytkownika
Posty: 1310
Budowa domu a prawo archeologiczne

data » 28.03.2024, 10:18

Czy zanim postawię dom potrzebny jest na wstępnym etapie nadzór archeologa aby sprawdził grunt? Pytam bo działka leży w obrębie o znaczeniu historycznym i często były prowadzone prace
Awatar użytkownika
Posty: 121
Re: wypożyczalnia samochodów

data » 28.03.2024, 9:46

Znam, ale znam też Comfortcar, a ta wypożyczalnia ma naprawdę konkurencyjną ofertę zwłaszcza w Bydgoszczy gdzie dla mieszkańców z kartą bydgoską jest 10% zniżki. Możesz o tym przeczytać
Awatar użytkownika
Posty: 239
Re: Samochód

data » 28.03.2024, 9:42

Z czasem w każdym aucie przychodzi moment na wymianę katalizatora. W takiej sytuacji dobrze jest znaleźć , w którym można otrzymać za starą część odpowiednią

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o