Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 10. kwie. 2015, 19:53

Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: bunio121 » 10. kwie. 2015, 19:57

Witam.
Poszukuje preparatu do neutralizacji ksylamitu na podłożu betonowym.
Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z lat 60 w trakcie remontu - pod podłogą płyta pilśniowa nasączona tym środkiem.
Wszystko usunę aż do stropu ale podobno koniecznie trzeba podłoże jeszcze zneutralizować przed położeniem nowego.
Bardzo proszę o pomoc (może ktoś to już przerabiał) ponieważ nigdzie nie mogę namierzyć żadnego środka do neutralizacji ksylamitu.

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 11. kwie. 2015, 8:15

Witam.
Jesteśmy autorem receptury, twórcą sposobu neutralizacji i producentem impregnatu XYLAMIT-STOP 2w1. Jest to specjalistyczny preparat impregnujący zawierający związki chemiczne mające pełną zdolność do neutralizacji wszelkich pozostałości fenoli i ich pochodnych, jak np. chlorowane fenole, a także podstawiane różnymi innymi grupami funkcyjnymi.

Impregnat jest bardzo łatwy w stosowaniu, gdyż stosuje się go jak normalny lakier. Impregnat XYLAMIT-STOP 2w1 jest drugą generacją systemu XYLAMIT-STOP, który wcześniej wytwarzaliśmy w systemie trójskładnikowym --> http://www.chemiabudowlana.info/ogrody, ... nia_drewna

Obecnie jest on w postaci jednoskładnikowego pojedynczego preparatu. Stanowi on roztwór nitrocelulozowy związków chemicznych i środków pomocniczych, które nie zamykają porów, lecz neutralizują xylamit na drodze reakcji chemicznej. Impregnat przygotowywany jest w roztworze nitrocelulozy z potrzeby szybkiego schnięcia, a tylko takie spoiwo daje błyskawiczne schnięcie (druga warstwa już po 2-godzinach, malowanie dalsze dowolną farbą, lakierem, tapetowanie, itp. - po 24 h)

Impregnat stosować można na powierzchniach drewnianych, mineralnych (beton, tynki cementowe, mury) oraz materiałach drewnopochodnych (płyty pilśniowe, itp.)

Impregnat jest wynikiem prawie 7 lat badań nad pozostałościami po xylamitach różnego typu. W wyniku tych badań powstał jedyny skuteczny preparat Xylamit-Stop. Oryginalny impregnat można zamówić wyłącznie u nas. Sprzedaż prowadzona jest wysyłkowo. Zapytania proszę kierować na mail spektrochem@poczta.onet.pl - pozostałe dane kontaktowe na www.spektrochem.pl

Przy zapytaniach cenowych proszę o podanie ilości metrów kwadratowych powierzchni potrzebnej do zaimpregnowania.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: BDB » 12. kwie. 2015, 0:13

Czy preparat ten ma wykonane badania PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego? Gdzie można zapoznać się z Kartą Techniczną tego produktu oraz cennikiem?

Przy sposobności zapytam, dlaczego żaden producent nie wdrożył tej technologii? Sprawa ważna, bo zastosowań jest multum. Także ja jestem nim zainteresowany - nie dla siebie, a w doradztwie technicznym.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 12. kwie. 2015, 16:45

PZH nie wykonuje żadnych badań takich materiałów. Atesty higieniczne nie powstają na drodze badań, lecz pisma wystosowanego do PZH i opłaty (dwa tryby, szybszy-droższy i wolniejszy-tańszy). Atest taki nic nie wnosi, ponadto od kilku lat nie ma obowiązku ich posiadania, stąd akcja "Produkt z atestem" gdzie PZH chce przyciągnąć klientów.

Badania Spektrochemu w zakresie jego właściwości oraz zadowolenie użytkowników, którzy od kilku lat już go stosują są najbardziej miarodajne.

Kartę techniczną udostępniamy mailem na zapytanie. Oferty cenowe są również przedstawiane na zapytanie.

Dlaczego żaden producent nie wdrożył technologii? Bo nie chcemy jej sprzedawać. Ponadto impregnat nie jest masowej produkcji, więc dla producenta nie byłby to dobry wolumen sprzedaży.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: BDB » 12. kwie. 2015, 19:01

Odpowiedź Pana nie jest zadowalająca. Zadowolenie klientów już stosujących ten preparat, to żaden wymiar, bo nie ma czynnika wymiernego.

Oczekuję konkretów. Produkt wprowadza Pan do obrotu a zasadniczym obowiązkiem producenta i dystrybutora jest
zapewnienie bezpieczeństwa produktów. Obowiązek taki wynika z ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Oceniając bezpieczeństwo produktu należy brać pod uwagę: kategorie zagrożonych konsumentów, zwiększenie bezpieczeństwa produktu dla dzieci, jak też skutki połączenia tego produktu z innymi produktami – czasami produkt uznany jako bezpieczny staje się niebezpieczny dopiero w połączeniu z innymi związkami występującymi w budownictwie - niekoniecznie związkami fenolu.
O takie badania pytałem. Dla mnie i dla użytkowników nie ma znaczenia, kto je wykonywał, a jakie są wyniki badań co do szkodliwości oraz skuteczności neutralizacji związków fenoli.

Ważne jest także zbadanie efektów użycia tego preparatu na potem ułożony styropian. Czy ten wpływ został zbadany?

Jakie związki są ulatniane podczas eksploatacji po zastosowaniu tego produktu i jak wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu?

Cena produktu, także powinna być jawna, a nie negocjowana z kupującym. Musi być jawny cennik. Przy sprzedaży, może Pan udzielać dowolnych rabatów i z różnych powodów. Do celów kosztorysowych musimy znać cenę cennikową, która oczywiście może zależeć od wielkości opakowań.

Karta Techniczna produktu, także powinna być jawna i dostępna dla każdego w każdym czasie - np. na Pana stronie. Z niej powinniśmy się zapoznać z warunkami stosowania, zużyciem, metodą nanoszenia, czasami technologicznymi, środkami bhp, środkami mycia narzędzi jak też warunkami magazynowania.

Żaden klient nie kupi tego środka, jak też żaden doradca go nie poleci jako kota w worku.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 19. lis. 2014, 11:30
Lokalizacja: Żmigród

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: Julik78 » 12. kwie. 2015, 20:27

Mam nieodparte wrażenie, że za chwilę będziemy świadkami kolejnej "ciężkiej" wymiany zdań na forum. :(
Mam też pytanie do pana Zembrowskiego - dlaczego stawia pan sprawy tak radykalnie i w nieprzejednany sposób? Mam wrażenie, że właściciel Spektrochemu wie co robi. Skoro przyjął taką, a nie inną strategię marketingową i utrzymuje ją, to znaczy, że jest skuteczna.
Ach i jeszcze jedno pytanie - czy według pana jakikolwiek element strategii sprzedażowej omawianego preparatu jest sprzeczny z prawem? Czy w ogóle coś jest sprzeczne z prawem? Jeśli nie, to według mnie problem nie występuje!

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 12. kwie. 2015, 20:49

Szanowny Forumowiczu Julik78

Nie będzie kolejnej wymiany zdań, bo nie ma z kim rozmawiać. Dla wiedzy ogółu Forumowiczów posiadamy pełne badania i wyniki wszelkich reakcji z materiałami budowlanymi, a dokładniej ich brakiem, a potwierdzoną skutecznością zarówno w badaniach, jak i u użytkowników, którzy kupują impregnat na kolejne powierzchnie do impregnacji po xylamicie.

Przyjęta strategia jest słuszna, sprawdzająca się i jej dowodem jest stale rosnąca sprzedaż Impregnatu Xylamit-Stop ze zwrotną informacją zadowolonych klientów.

A Panu BDB życzę spuszczenia sobie ciśnienia, w tej oraz w innych dyskusjach. Nie potrzebujemy polecania impregnatu przez Pana, nie jest to elementem naszej strategii.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: BDB » 13. kwie. 2015, 1:14

Nie miałem najmniejszego zamiaru, by cokolwiek podważać - jeśli tak ktoś odebrał, to chyba przez jakieś przewrażliwienie. :(
Zadałem pytania konkretne i oczekuję takich odpowiedzi. Ten produkt jest wprowadzony do obrotu jak kazdy inny i podlega tym samym wymaganiom, o których napisałem, a które powinny być ogólnie dostępne.
Nie ma mowy o jakiejkolwiek krytyce taktyki sprzedaży z mojej strony, bo być nie może, a jedynie wołanie o jawność cen i danych technicznych. Po prostu, jestem zainteresowany tym produktem, jak każdym innym stosowanym w budownictwie - z racji działalności jaką prowadzę. Nie zajmuję się handlem, ani pośrednictwem w sprzedaży. Informacje, o które się zwracam, są niezbędne nie tylko dla mnie, ale każdemu potencjalnemu klientowi.
Identyczne pytania przesyłam każdemu producentowi, jeśli zaniedbał podania danych technicznych i cen. Więc proszę nie doszukiwać się żadnych podtekstów.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 10. kwie. 2015, 19:53

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: bunio121 » 13. kwie. 2015, 7:11

spektrochem pisze:Szanowny Forumowiczu Julik78

Nie będzie kolejnej wymiany zdań, bo nie ma z kim rozmawiać. Dla wiedzy ogółu Forumowiczów posiadamy pełne badania i wyniki wszelkich reakcji z materiałami budowlanymi, a dokładniej ich brakiem, a potwierdzoną skutecznością zarówno w badaniach, jak i u użytkowników, którzy kupują impregnat na kolejne powierzchnie do impregnacji po xylamicie.

Przyjęta strategia jest słuszna, sprawdzająca się i jej dowodem jest stale rosnąca sprzedaż Impregnatu Xylamit-Stop ze zwrotną informacją zadowolonych klientów.

A Panu BDB życzę spuszczenia sobie ciśnienia, w tej oraz w innych dyskusjach. Nie potrzebujemy polecania impregnatu przez Pana, nie jest to elementem naszej strategii.


Witam.
Czy można zapoznać się z wynikami badań stwierdzającymi brak reakcji na materiały budowlane (folie ,styropian itp)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 13. kwie. 2015, 22:05

W
bunio121 pisze:Witam.
Czy można zapoznać się z wynikami badań stwierdzającymi brak reakcji na materiały budowlane (folie ,styropian itp)
Pozdrawiam


Proszę o kontakt mailowy. Udostępnienie dokumentacji z badań jest możliwe wyłącznie taką drogą.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 03. kwie. 2015, 11:02

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: LO-LO » 13. kwie. 2015, 23:36

Może mnie ktoś oświecić co to ten ksylamid?

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: Czumak » 14. kwie. 2015, 10:31

LO-LO pisze:Może mnie ktoś oświecić co to ten ksylamid?

Po pierwsze chyba ksylamit (czasami xylamit) skoro preparat nazywa się ksylamit-stop. A po drugie, nie prościej użyć doktora google?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: BDB » 14. kwie. 2015, 15:12

spektrochem pisze:W
bunio121 pisze:Witam.
Czy można zapoznać się z wynikami badań stwierdzającymi brak reakcji na materiały budowlane (folie ,styropian itp)
Pozdrawiam


Proszę o kontakt mailowy. Udostępnienie dokumentacji z badań jest możliwe wyłącznie taką drogą.

Nie oczekujemy dokumentacji z badań, lecz wyników z tych badań - może być protokół. Wyniki nie powinny być tajne a jawne - jak każde inne.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 14. kwie. 2015, 18:24

BDB pisze:Nie oczekujemy dokumentacji z badań, lecz wyników z tych badań - może być protokół. Wyniki nie powinny być tajne a jawne - jak każde inne.
Pozdrawiam,


Oczekujemy?? Kto??
Już powiedziałem, spuść sobie człowieku ciśnienie i nie dyskutuj ze mną.

Wszystko, co będę chciał udostępnić, udostępnię wyłącznie mailem. Jeżeli ktoś znajdzie choć jedną osobę, której impregnat nie zadziałał, wówczas pokażę wyniki publicznie. Dla wiadomości forumowiczów, impregnatu wprowadziliśmy przez ostatnie lata na powierzchnię ponad 200 000 m2!!
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 85
Rejestracja: 14. paź. 2014, 14:26

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: bolek_i_lolek » 14. kwie. 2015, 19:38

WOW, Pan BDB chyba powinien dostać NDST. Prawda Lolek? Tak Bolek. No to jest nas dwóch.

Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 22. gru. 2014, 20:37
Lokalizacja: Elbląg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: Lesiu90 » 14. kwie. 2015, 19:46

spektrochem pisze:
Oczekujemy?? Kto??
Już powiedziałem, spuść sobie człowieku ciśnienie i nie dyskutuj ze mną.


Już mi się Pan podoba. Ja też nie darzę sympatią tego kolesia. Jest wkurzający! Myśli, że zjadł wszystkie rozumy!

Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 23. lut. 2015, 13:41

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: Pytam wiec jestem » 14. kwie. 2015, 19:52

Mam wrażenie, że pan Zembrowski wręcz prowokuje pana Palasza. Dlaczego? Pan Palasz już kilka razy pisał, że nie ma ochoty na tego rodzaju dyskusje... nie rozumiem :(

Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 12. lut. 2015, 12:01

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: WODZU » 14. kwie. 2015, 20:26

Pana Pałasza, nie Palasza.

Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 23. lut. 2015, 13:41

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: Pytam wiec jestem » 14. kwie. 2015, 20:33

Wodzu wyspa jest twoja, a żyrafy wchodzą do szafy... Bo jak zacznę szukać literówek w twotch postach, to Manitou się tobie objawi! :)

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: AdminMZ » 14. kwie. 2015, 20:38

WODZU pisze:Pana Pałasza, nie Palasza.

Pytam wiec jestem pisze:Wodzu wyspa jest twoja, a żyrafy wchodzą do szafy... Bo jak zacznę szukać literówek w twotch postach, to Manitou się tobie objawi! :)

Jeżeli nie macie panowie innych problemów, to stanowczo zmieńcie temat!!!! Jest taki poświęcony sporom!

Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 12. lut. 2015, 12:01

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: WODZU » 14. kwie. 2015, 20:40

HOWGH

Awatar użytkownika
Posty: 85
Rejestracja: 14. paź. 2014, 14:26

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: bolek_i_lolek » 14. kwie. 2015, 20:44

LO-LO pisze:Może mnie ktoś oświecić co to ten ksylamid?

Z cioci WIKI: Xylamit – nazwa własna grupy płynnych środków chemicznych produkowanych w Polsce w latach 60., 70. i 80. XX w. i służących do impregnacji drewna budowlanego (płyty pilśniowe do obijania ścian, podłogi drewniane oraz belki konstrukcji dachowych, legary, itp.), zabezpieczających przed rozwojem grzybów oraz larw drewnojadów. Xylamit jest środkiem ogólnotrującym, silnie szkodliwym dla ludzi i zwierząt (np. zabezpieczenie drewna Xylamitem uniemożliwia rozwój kolonii os przez ok. 30 lat). Producentem był Zakład Chemii Budowlanej ZZG INCO w Warszawie.
Proszę bardzo!
Dziękuję:)

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 14. kwie. 2015, 23:12

Jeszcze dopowiem, że Xylamity produkowali również rzemieślnicy. Stąd rodzajów Xylamitów było kilkanaście rodzajów fabrycznych plus n-ilość rodzajów rzemieślniczych.

W starych budynkach Xylamit zaczął się uaktywniać w ostatnich latach w wyniku przemian w inne homologi związków aromatycznych. Eskalacja tego problemu jest tak ogromna, że postanowiliśmy poprowadzić nad tym zagadnieniem prace zmierzające do:
a) poznania problemu-wroga,
b) opracowania rozwiązania.

Od wielu lat istniały różne opisywane w necie sposoby, ale niestety nieskuteczne. Trzeba było opracować coś, co byłoby skuteczne.

Geneza powstawania systemu Xylamit-Stop wygląda następująco.

Początkowo wykonywaliśmy badania nadsyłanych próbek z całego kraju, zarówno w drewnie, jak i w tynkach, cegłach, materiałach włókienniczych, itp. Przebadaliśmy w ciągu kilku lat prawie 1700 próbek materiałów budowlanych z miejsc, w których był lub było podejrzenie użycia jakiegoś Xylamitu.

W wyniku tych badań oznaczyliśmy skład typowych próbek produkowanych fabrycznie a także tych rzemieślniczych. Dodam jeszcze, że skład fabrycznie wytwarzanych Xylamitów różni się od tego znajdującego się w necie :)

Po poznaniu tego, co jest do zwalczenia pracowaliśmy nad mechanizmami reakcji tych związków oraz ich pochodnych, również tych nie znanych wówczas. Opracowaliśmy sposób neutralizowania, który został umożliwiał całkowitą neutralizację wszelkich pochodnych węglowodorów z podstawionymi grupami -OH, -Cl, -Br oraz długimi łańcuchami alifatycznymi. Pozostał problem neutralizacji związków powstających w wyniku reakcji z olejem przepracowanym.

Ten problem rozwiązaliśmy w niecały rok po opracowaniu mechanizmów przetwarzania związków aromatycznych na alifatyczne poprzez otwarcie pierścieni aromatycznych związków zawartych w olejach. Związki te zidentyfikowaliśmy w 100% i potrafiliśmy już je związać w postać częściowo lotną, a częściowo parafinową.

Opracowane zestawy zostały zaaplikowane w dokładnie 56 budynkach, w których był Xylamit zastosowany w latach 60-tych do 80-tych. Po 2 dniach od aplikacji uciążliwy zapach ustąpił, a pobranych próbkach nie stwierdzono żadnych związków, które były tam pierwotnie.

Dalsze badania prowadzone były w aparatach starzeniowych oraz na stacji klimatycznej celem wykazania zmian, jakie zachodzą w czasie. Badania te pokazały, że w okresie 5 lat zaimpregnowane powierzchnie nie są reaktywne. Przetworzone związki chemiczne stały się całkowicie niereaktywne.
Czy są one reaktywne dla styropianu, folii, ... nie! Znając te związki, ich charakterystykę i właściwości, wiemy, że nie są one reaktywne z żadnymi materiałami budowlanymi. To tak jakby badać reaktywność wody w stosunku do szkła.... po prostu nie ma reakcji.

W wyniku tych prac powstał zestaw Xylamit-Stop (pierwsza wersja). Składał się on z impregnatu neutralizującego w postaci koncentratu, drugiego preparatu nazwanego przez nas lakier zabezpieczający i opcjonalnie farby dyspersyjnej białej. Zestaw ten po wykonaniu na podłożu nie przyjmował żadnych materiałów wykończeniowych z uwagi na charakter chemiczny tworzonej warstewki. Po to została opracowana specjalna farba, która mogła służyć jako podkład pod inne materiały, jak również samodzielnie mogła stanowić powłokę.

W roku 2014 udoskonalony został zestaw na tyle, że połączyliśmy impregnat + lakier w jeden preparat (Xylamit-Stop 2w1), w wyniku czego uzyskana zaimpregnowana powierzchnia została tak zmodyfikowana pod kątem polarności, że nie ma już problemu z jej pokrywaniem czymkolwiek.

Impregnat Xylamit-Stop 2w1 został opracowany w roztworze nitrocelulozy lakierniczej w celu szybkiego wysychania oraz odpowiedniego wnikania w podłoże. Nitroceluloza jest jedynie nośnikiem dla związków chemicznych zwartych w impregnacie, mających na celu neutralizację wszelkich pozostałości po Xylamitach. Przez obecność nitrocelulozy impregnat jest w mieszaninie rozpuszczalników takich jak estry kwasu octowego, ketony (poza acetonem) i węglowodory alifatyczne. Podczas wysychania przetwarzane związki są sprowadzane do postaci lotnej - wyparowują wraz z powyższymi rozpuszczalnikami, a także do parafin nielotnych (podobnych do tych, które są w świecach). Dzięki zabiegowi impregnacji pozbywamy się wszelkich reaktywnych składników Xylamitów, część z nich wyparowuje, a część jest zestalona w podłożu w postaci całkowicie niereaktywnej.

Całość zajęła 8 lat.

Na koniec dodam jeszcze, że impregnat został tak przygotowany, że nie ma możliwości jego podrobienia. Znajdują się w nim specjalnie opracowane przez nas związki chemiczne fałszujące wskazania wszelkich aparatów analizy instrumentalnej. Dlatego jedyny i oryginalny oraz w pełni skuteczny impregnat można dostać wyłącznie u nas.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: BDB » 16. kwie. 2015, 12:57

Jeszcze raz apeluję o nie doszukiwanie się podteksów. Nie ze złośliwości, lecz z potrzeby pytałem i pytam o ujawnienie Karty Technicznej tego produktu i jego ceny. Nie pytałbym, gdyby były one na stronie producenta tego wyrobu - chyba, że nie umiem ich znaleźć?
Zastosowanie produktu neutralizującego Xylamit niesie potrzebę poznania takich zagadnień, jak:
- skuteczność neutralizacji związków fenolowych,
- wymagany czas wietrzenia po użyciu,
- metody nanoszenia i mycie narzędzi,
- wpływ nowego produktu na jakość powietrza w pomieszczeniu,
- możliwość reakcji z innymi materiałami budowlanymi,
- palność lub zapalność (szczególnie ważne w odkrytych konstrukcjach np. więźby dachowe, poddasza).
Te informacje powinny być jawne, a nie ukryte. Tyle i aż tyle, a malkontentów proszę o zdjęcie klapek z oczu.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10. gru. 2014, 8:16
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Neutralizacja ksylamitu na podłożu betonowym

Postautor: spektrochem » 17. kwie. 2015, 6:41

BDB pisze:Jeszcze raz apeluję o nie doszukiwanie się podteksów. Nie ze złośliwości, lecz z potrzeby pytałem i pytam o ujawnienie Karty Technicznej tego produktu i jego ceny.


Wszystkie informacje są jawne, tyle, że dostępne na zapytanie. Cena jawna? A na której stronie producenta farb, lakierów są od razu wymienione ceny?? www.tikkurila.pl , www.polifarb-debica.pl , www.ceresit.pl .... to jako przykład, gdzie są cenniki??

BDB pisze:Nie pytałbym, gdyby były one na stronie producenta tego wyrobu - chyba, że nie umiem ich znaleźć?
Zastosowanie produktu neutralizującego Xylamit niesie potrzebę poznania takich zagadnień, jak:
- skuteczność neutralizacji związków fenolowych, 100%, i nie tylko związków fenolowych
- wymagany czas wietrzenia po użyciu, 6-18 h w zależności od temperatury
- metody nanoszenia i mycie narzędzi, pędzel, wałek, mycie narzędzi rozcieńczalnikiem do farb nitrocelulozowych
- wpływ nowego produktu na jakość powietrza w pomieszczeniu, neutralny dla powietrza w pomieszczeniu, poza tym, że usuwa całkowicie zapach po xylamicie
- możliwość reakcji z innymi materiałami budowlanymi, brak możliwości reakcji z każdym materiałem budowlanym, jedynie rozpuszcza te, które są wrażliwe na rozpuszczalniki jak w farbach nitrocelulozowych (jak większość lakierów rozpuszczalnikowych), po wyschnięciu całkowicie nie reaktywny do materiałów budowlanych
- palność lub zapalność (szczególnie ważne w odkrytych konstrukcjach np. więźby dachowe, poddasza). w postaci ciekłej produkt jest łatwopalny, z uwagi na obecność rozpuszczalników, po wyschnięciu nie poprawia, ani nie pogarsza parametrów ogniowych impregnowanych podłoży
Te informacje powinny być jawne, a nie ukryte. Tyle i aż tyle, a malkontentów proszę o zdjęcie klapek z oczu.
Pozdrawiam,


Wszystkie te dane zostały już kilka lat temu poznane, podane i są znane.

...i proszę już nie dyskutować ze mną, szczególnie pisząc o związkach fenolowych i reakcjach z materiałami budowlanymi i w zakresie wszystkiego co związane z chemią materiałów budowlanych.
Pozdrowienia

Artur Pałasz
Specjalista technologii produkcji farb

SPEKTROCHEM - Laboratorium surowców i technologii produkcji farb, lakierów i tynków

Następna

Wróć do Chemia budowlana

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 1509
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

data » 29.03.2024, 15:45

Jeśli szukacie firmy, która zajmuje się dystrybucją akcesoriów ogrodowych, narzędzi ogrodowych, mebli ogrodowych i innych produktów do ogrodu, to zainteresowanym tematem polecam sprawdzić
Awatar użytkownika
Posty: 3040
Re: Budowa domu

data » 29.03.2024, 13:52

Jeśli szukasz firmy świadczącej usługi w zakresie technicznej obsługi inwestycji budowlanych, specjalistycznych badań i orzecznictwa w sprawach budowlanych a także technicznego i ekonomicznego
Awatar użytkownika
Posty: 3040
catering na chrzciny

data » 29.03.2024, 13:40

Bardzo rozbudowaną ofertę cateringową posiada https://www.margaretwroclaw.pl/informac ... ny-wroclaw Oferują niezwykle apetyczne potrawy które są w stanie trafić w każdy
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Re: Obróbka metali

data » 29.03.2024, 13:25

Usługi oferowane przez https://www.grupa-elbit.pl/ są dostępne dla różnych branż i sektorów. Niezależnie od potrzeb, można polegać na doświadczeniu i profesjonalizmie specjalistek z Grupy
Awatar użytkownika
Posty: 3040
informacje z Częstochowy

data » 29.03.2024, 13:19

Polecam szczerze w poszukiwaniu wartościowych informacji zajrzeć na stronę
Awatar użytkownika
Posty: 3040
Re: Gadżety reklamowe?

data » 29.03.2024, 12:59

Osobiście polecam Wam usługi firmy https://fabriworks.pl/ która profesjonalnie zajmuje się nadrukiem na koszulkach, bluzach, upominkach, kurtkach i wiele
Awatar użytkownika
Posty: 3040
urządzenia do ogrodu

data » 29.03.2024, 12:38

Miejscem w którym z pewnością znajdziecie wysokiej jakości narzędzia i urządzenia do lasu i ogrodu jest sklep
Awatar użytkownika
Posty: 3040
Szkolenia

data » 29.03.2024, 12:11

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje oraz uzyskać potwierdzenie kompetencji w postaci odpowiednich certyfikatów z zakresu tematów budowlano-instalacyjnych to zajrzyj koniecznie do
Awatar użytkownika
Posty: 3040
zaopatrzenie w wodę

data » 29.03.2024, 11:43

Jeśli poszukujecie firmy która dostarczy dla Was wodę demineralizowaną i destylowaną to polecam zajrzeć do oferty jaką posiadają https://czystawoda.slask.pl/cennik-wody ...
Awatar użytkownika
Posty: 3040
Re: Wyposażenie biura

data » 29.03.2024, 11:28

Profesjonalną firmą która zaplanuje Twoje nowe biuro albo zoptymalizuje i odświeży istniejące, by było jak nowe jest https://cubi.pl/ Warto im

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o