Pomysł na nowy dział

dotyczące forum Obud
Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Pomysł na nowy dział

Postautor: MadMax » 29. sty. 2015, 15:22

A może warto byłoby wprowadzić dział "Materiały budowlane"? Czasami problemy nie dotyczą ściany, czy dachu, ale konkretnych materiałów i dlatego nie wiadomo gdzie napisać o owym problemie. Zatem nowy dział bardzo by się przydał :twisted:

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 20. paź. 2014, 8:09
Lokalizacja: Wrocław/Poznań

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Lusiak Marian » 30. sty. 2015, 21:25

A ja mam pomysł na dział, w którym można byłoby umieszczać instrukcje różnych materiałów i urządzeń. To migłoby się przydać wielu forumowiczom! IMHO

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Czesio » 01. lut. 2015, 14:09

Lusiak Marian pisze:A ja mam pomysł na dział, w którym można byłoby umieszczać instrukcje różnych materiałów i urządzeń. To migłoby się przydać wielu forumowiczom! IMHO

Suuuper pomysł! Dla przykładu wklejam jedną taką instrukcję dotyczącą układania folii dachowych :)
Załączniki
INSTRUKCJA_7_04_2007.pdf
(1.19 MiB) Pobrany 565 razy

Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 06. paź. 2014, 9:29

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Szaplerski » 02. lut. 2015, 14:42

Przekonałeś mnie przykładem. Fajny byłby taki dział.

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 19. lis. 2014, 11:30
Lokalizacja: Żmigród

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Julik78 » 04. lut. 2015, 16:17

Mnie też podoba się pomysł z instrukcjami, ale... próbowałem wkleić dwie i... Wielkie niepowodzenie! Były zbyt duże, "ciężkie". Miały bowiem 10 MB. Trzeba byłoby poprosić Admina, żeby coś zrobił!

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: ROMCIO » 05. lut. 2015, 15:47

Julik78 pisze:Mnie też podoba się pomysł z instrukcjami, ale... próbowałem wkleić dwie i... Wielkie niepowodzenie! Były zbyt duże, "ciężkie". Miały bowiem 10 MB. Trzeba byłoby poprosić Admina, żeby coś zrobił!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Adminie, Adminie, Adminie! Zrób coś! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: UFO » 09. lut. 2015, 11:21

MadMax pisze:A może warto byłoby wprowadzić dział "Materiały budowlane"? Czasami problemy nie dotyczą ściany, czy dachu, ale konkretnych materiałów i dlatego nie wiadomo gdzie napisać o owym problemie. Zatem nowy dział bardzo by się przydał :twisted:

Uważam, że ten pomysł jest marny :( W końcu w działach dotyczących różnych części domu można spokojnie omawiać właściwości różnych materiałów, Np cegły przy okazji ścian, membrany przy okazji dachów.
Lusiak Marian pisze:A ja mam pomysł na dział, w którym można byłoby umieszczać instrukcje różnych materiałów i urządzeń. To migłoby się przydać wielu forumowiczom! IMHO

Ten pomysł wydaje mi się natomiast doskonały :) Popieram!

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: PerToPer » 11. lut. 2015, 16:21

Taaa... Te instrukcje to kusząca sprawa!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Czesio » 12. lut. 2015, 11:19

Dział z instrukcjami ruszył :) Admin Wkleił w nocy kilka wzorcowych. Teraz czas na nas :)

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: MadMax » 16. lut. 2015, 15:11

A jeśli chodzi o dział materiały? Naprawdę nie trzeba takiego działu?

Awatar użytkownika
Posty: 193
Rejestracja: 17. lut. 2015, 11:58

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Exactly » 20. lut. 2015, 13:51

MadMax pisze:A jeśli chodzi o dział materiały? Naprawdę nie trzeba takiego działu?

Moim zdaniem jest niepotrzebny dlatego, że wprowadzałby bałagan na forum. Człowiek zastanawiałby się, czy problem np. z układaniem cegieł zgłaszać w dziale materiały budowlane - ceramika, czy może w ścianach i przegrodach. A może i tu i tu. To zaciemniałoby obraz i utrudniało lekturę forum IMHO

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: BDB » 20. lut. 2015, 19:13

Panowie i Panie
Wtrącę swoje 3 grosze. Wklejanie na forum instrukcji czy Kart Technicznych produktów nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim, materiałów budowlanych będących na rynku jest obecnie grubo ponad 1500. Co roku jedne produkty są wycofywane, inne wprowadzane na rynek a jeszcze inne modyfikowane i mają zmieniane nazwy. Jeśli taki dział ma mieć wartość, to kto się podejmie uaktualniania tych informacji? Jaka będzie wykorzystywalność danych, jeśli nie będzie mechanizmu sortowania i wyszukiwania danych?
To samo jest z instrukcjami. Tych jest 2 razy tyle co produktów, bo na różne zastosowania. Instrukcje często zawierają błędy i są przez producentów stale poprawiane. Kto to będzie sprawdzał i uaktualniał? To jest zajęcie na cały etat!
Proszę pamiętać, że instrukcje stosowania są opracowane jako ogólna informacja o zastosowaniach, a każdy przypadek wymaga przemyślenia i dopasowania.
Poza tym, nadal kwestia błędów. Instrukcje piszą pracownicy działu technicznego danego producenta. Nie zawsze są to specjaliści. Ba, śmiem twierdzić, że nimi zwykle nie są. Z prostego powodu - płace. Specjalista w dziale technicznym wymaga wysokich wynagrodzeń, a na to mało którego producenta stać. Zatrudnia się więc młodych i oni piszą te instrukcje, często się zmieniają, przychodzą nowi i mają inne spojrzenia. Więc instrukcje producentów należy traktować jako ogólny przewodnik co do techniki montażu, a nie zastosowań na wszystkie przypadki. Proszę spojrzeć na instrukcję folii dachowej. W pierwszym akapicie jest informacja, że folia ta "przeznaczona jest do stosowania jako warstwa uszczelniająca pokrycia dachów skośnych o nachyleniu ... leżąca na ołatowaniu pełnym (czyli na łatach i kontrłatach), dla których przewidziano przepływ powietrza atmosferycznego wzdłuż kontrłat umożliwiający wymianę tego powietrza". Jeśli ktoś wg tego zdania zastosuje tak folię, to popełni kardynalny błąd, bowiem folia ma leżeć pod kontrłatami i tylko wtedy umożliwi wentylację połaci, a nie jak wynika z tego zdania na łatach. W dalszej części instrukcji folia leży pod łatami, więc mamy sprzeczność. Co więc jest prawdą? Podobnie rys. 2 podaje, że folię można układać prostopadle do okapu sklejając taśmą samoprzylepną. Nic bardziej błędnego! To tylko przykłady. Po co więc pakiet instrukcji, które trzeba sprawdzać?

Jeśli mogę podpowiedzieć, to proszę pomyśleć co nowego na tym forum wprowadzić, by przyciągnąć rzesze forumowiczów, aby były ich tysiące? Wtedy wartość forum wzrośnie, jak też i wymiany poglądów przybędzie. Obecnie mamy tutaj tylko garstkę forumowiczów, podczas gdy są takie, gdzie dziennie wchodzi kilkaset osób i więcej. Forum musi żyć!

Kilka dni temu złożyłem właścicielowi już raz zasygnalizowaną tutaj propozycję, by wprowadzić dział "Przypadki z życia wzięte" - jest tutaj: http://www.forum.obud.pl/viewtopic.php?f=60&t=2355
Mógłbym opisać grubo ponad tysiąc przypadków z życia zgłaszanych najróżniejszych problemów budowlanych i ich rozwiązania (mam prawie 2 tysiące takich rozwiązań) - sprawdzone, bo zastosowane z sukcesem. Byłyby bardzo kształcące, bo dotyczą zarówno błędów projektowych, jak i wykonawczych. Dla użytkowników domów cenne, bo podające rozwiązania przypadków natrafionych podczas eksploatacji mieszkań czy domów.
Może zrobić ankietę, w tej sprawie?
Podumajcie.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: MadMax » 21. lut. 2015, 17:45

A mógłby napisać Pan nieco więcej o swoim pomyśle. Te problemy budowlane zgłaszaliby forumowicze? PAn przytaczałby przypadki ze swojego archiwum? Jak to miałoby działać? Idea wydaje się ciekawa! Edytowałem post... i dodałem: Bardzo ciekawa!

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: BDB » 22. lut. 2015, 3:20

Opisywałbym przypadki z mojego doradztwa technicznego rozwiązującego najróżniejsze zgłaszane do mnie problemy budowlane - zarówno podczas budowy, podczas projektowania i przed rozpoczęciem budowy, a także przypadki wad i usterek, które pojawiały się podczas użytkowania domów, mieszkań i budynków. Przypadki te nazwałem "z życia wzięte", bo tak jest. Podawałbym opis problemów, zdjęcia, rysunki i inne informacje dla identyfikacji problemu (ale bez adresów i bez nazwisk, bo zwykle ktoś musiałby się rumienić). Oczywiście, każdy problem bym przeanalizował, podał przyczyny powstania i opisał potem rozwiązanie wedle zasady "jak, czym, dlaczego" oraz technologię prac "krok po kroku" (jeśli dotyczy eliminacji już popełnionych błędów) lub rozwiązanie poprawne (jeśli dotyczy zagadnienia projektowego lub wykkonawczego) łącznie z rysunkami. Dodam, że wszystkie problemy zostały wdrożone i spełniły oczekiwania - bo inaczej być nie może. Czytający mieliby możliwość zapoznania się z problemami i ich opisem oraz rozwiązaniem. Mając podobne, mogliby coś z tego skorzystać.
Inną wersją takiego działu, mogłyby być rozwiązania na bieżąco - czyli zgłaszanych problemów przez forumowiczów. Zasada byłaby taka sama - z tą tylko róznicą, że zgłaszający po zastosowaniu rozwiązań mogliby je ocenić dopiero po wdrożeniu i najlepiej, by opisali w tym samym dziale.
Ponieważ, jeden i drugi wariant działu "z życia wzięte" absorbowałby nie mało mojego czasu, trzeba wymyśleć jakąś pasującą dla wszystkich (łącznie z wydawcą forum) formułę mojego wynagrodzenia. W tej sprawie także złożyłem propozycje. Jedna z nich, to ustalona cena odpowiedzi dzielona przez ilość chętnych poznania odpowiedzi. Jestem też otwarty na każdą inną.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 203
Rejestracja: 26. wrz. 2014, 9:14

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Hekla » 25. lut. 2015, 12:03

Trzymam kciuki, aby wszystkie strony dogadały się ze sobą. :)

Awatar użytkownika
Posty: 134
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 20:20

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: ZOFIA » 26. lip. 2015, 22:07

Szanowny Adminie, Kasia poruszyła temat wakacyjnych wędrówek, Może taki dział uruchomić?

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 24. lis. 2014, 11:16

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Teresa_M » 26. lip. 2015, 22:26

Wyprzedziłaś mnie Zosiu. Popieram, Adminie rozważ propozycję.

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: AdminMZ » 26. lip. 2015, 23:18

Na forum budowlanym priorytetem jest budownictwo. Wszystko inne, łącznie ze wspaniałymi podróżami, może znaleźć się w dziale Dyskusje o Maryni oraz jej powabach. Tam można zakładać tematy o najbardziej egzotycznych podróżach i wszystkim innym. Jednak do tego nie jest potrzebny AdminMZ :mrgreen:

Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 06. paź. 2014, 9:29

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Szaplerski » 02. wrz. 2015, 11:31

A może wrócimy do dyskusji o nowym dziale. Przecież tematy o materiałach mogłyby być linkowane w innych tematach!!!

Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:33

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: LIPMANN » 02. paź. 2015, 11:18

Hekla pisze:Trzymam kciuki, aby wszystkie strony dogadały się ze sobą. :)

Nie dogadały się, a w dodatku pan BDB wyniósł się z forum obrażony.

Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 23. lut. 2015, 13:41

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Pytam wiec jestem » 18. lis. 2015, 21:19

LIPMANN pisze:
Hekla pisze:Trzymam kciuki, aby wszystkie strony dogadały się ze sobą. :)

Nie dogadały się, a w dodatku pan BDB wyniósł się z forum obrażony.

Trudno. Obraził się, to się obraził. Żeby jeszcze było o co!!!

Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 20. paź. 2014, 7:29

Re: Pomysł na nowy dział

Postautor: Sekator U » 18. sty. 2016, 10:20

W dodatku pan Zembrowski obiecywał książkę. Miała być gotowa jesienią 2015. Tymczasem o książce jakoś nie słychać. Byłem na stronie BDB, tam również nie ma informacji na jej temat :(

Wróć do Postulaty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 430
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?

data » 26.02.2021, 1:22

Jeśli myślicie o zakupie czego to może warto pomyśleć o zwróceniu się do agencji? W Warszawie polecam tę firmę - https://www.krystianbiarda.com/agent-ni ... -warszawa/ Znajdą dla Was takie
Awatar użytkownika
Posty: 430
Re: Garaż

data » 26.02.2021, 0:30

Pozwolę sobie zostawić link również do tej strony - https://betblok.pl/Betonowe-garaze-modulowe.html Jeśli myślicie o budowie domu to ważną sprawą jest też garaż, w końcu teraz każdy ma
Awatar użytkownika
Posty: 407
Re: zakup narzedzi

data » 25.02.2021, 22:59

Zanim zdecydujecie się na zakup narzędzi, warto dowiedzieć się co wybrać, na co zwracać uwagę itd. Myślę, że tutaj ten artykuł: https://sklep-warsztat.pl/jaki-klucz-pn ... zu-wybrac/
Awatar użytkownika
Posty: 94
Re: Firma remontowa - jaka?

data » 25.02.2021, 22:33

Wiele zależy od tego co konkretnie chcecie remontować. Jeśli chodzi o remonty powierzchni biurowych, to najlepiej zerknąć sobie tutaj http://fit-out.warszawa.pl . Macie tam bowiem namiar na
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rury stalowe

data » 25.02.2021, 22:31

Macie sprawdzone hurtownie z ?? Na budowie potrzebujemy również takie
Awatar użytkownika
Posty: 94
Re: Sposoby na odchudzanie

data » 25.02.2021, 22:26

Tutaj https://fitrepublic.pl/metformina-na-od ... -schudnac/ możecie sobie poczytać na temat odchudzania. Jest tam wiele ciekawych i praktycznych porad, które mogą się przydać. Przede wszystkim
Awatar użytkownika
Posty: 407
Re: Łuparka do drewna

data » 25.02.2021, 22:09

Wiesz co, jeśli chodzi o łuparki do drewna, to ja w szczególności polecam te świdrowe. Znajdziesz je chociażby w ofercie https://alltech-shop.eu/pl/kategorie/60 ... i_swidrowe Mają szeroki
Awatar użytkownika
Posty: 407
Re: Problemy ze skórą - kosmetyki

data » 25.02.2021, 20:53

Ja nie używam raczej kosmetyków, chyba że żona już mnie do tego nakłoni. Ostatnio miałem większe problemy z cerą przez zmianę pogody i stosowałem hydrolat różany, dokładnie ten:
Awatar użytkownika
Posty: 407
Re: Kosmetyki samochodowe

data » 25.02.2021, 20:37

To prawda, teraz jest szeroki wybór kosmetyków samochodowych. Dlatego każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Ja na przykład mogę wam polecić ofertę
Awatar użytkownika
Posty: 423
Re: Drukarka dla firmy , porady

data » 25.02.2021, 20:16

W mojej obecnej firmie mamy dwie drukarki i głównym czynnikiem ich zakupu, było to czy są do nich zamienniki tuszu. Dlatego moja rada jest tak, że przed zakupem drukarki, warto przejrzeć oferty

Eksperci na forum

Re: Fotowoltaika

data » 25.02.2021, 20:01

Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych inwestycją w fotowoltaikę! Dziś, podczas XII Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar +, którego byliśmy partnerem, Wiceminister Klimatu
Awatar użytkownika
Posty: 159
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Posty: 81
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu