Piszecie tylko o niektórych czasopismach

w tym miejscu można chwalić lub ganić redaktorów portalu (preferujemy pierwszy wariant) :) a także prosić, domagać się lub żądać tekstów na określony temat
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: UFO » 06. mar. 2015, 15:08

Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 07. mar. 2015, 0:13

Nie wiem czy na wskazanych stronach piszą, że oto jest nowe ciekawe i jeszcze nie zaśmiecone forum budowlane? Można by tam zapytać - choć odpowiedź znam. :P
Może Pana zainteresuje fakt, iż kiedy na kilku forach, m.in. wymienionych pism i innych, pisałem 2-3 lata temu uwagi o błędach w ich artykułach i błędach w dyskusjach forumowiczów, to ... zamknięto mi tam możliwość wejścia. Kiedy zwróciłem uwagę właścicielowi forum o domach szkieletowych drewnianych, że czyni poważne błędy merytoryczne w swoich objaśnieniach, to ... j.w. Kiedy na forach kilku katalogów projektów domów pytałem autorów projektów o bliższe dane i zwracałem uwagę, że podają fałszywe dane odnośnie zużycia energii (przeliczyłem kilka), to ... j.w. Kiedy na forum domów kulistych zwróciłem uwagę na wypisywane herezje w zakresie fizyki budowli, to efekt był ... j.w. Dodam, że nie występowałem tam anonimowo, lecz z nazwiskiem i imieniem.
Czasami wchodzę na te fora pod zmienionym nickiem i często spotykam pytania typu: dlaczego pan Zembrowski już tu nie bywa, bo brak jego uwag. Każdy może łatwo to sprawdzić. Dostaję też sporo priwów o wejście i opinię o tym i owym tekście. Mówi to coś Panu?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 20. paź. 2014, 6:42

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Xurion » 07. mar. 2015, 20:46

A jaki problem komentować tutaj bublowate (albo tylko niedostatecznie dopracowane) artykuły z różnych miesięczników? Mógłby Pan robić tutaj to, czego zabronili Panu administratorzy z innych forów. Nie sądzę, żeby krytyka jednego lub drugiego tytułu spotkała się z jakąś groźną interwencją Admina. Z tego na ile poznałem stosunki na tym forum, to redakcja Obudu jest otwarta i skłonna do dialogu. Tak wnioskuję. Historia z definicją karbonatyzacji betonu, którą ostatnio prześledziłem w archiwalnych postach, jest na to najlepszym dowodem. Moim zdaniem można byłoby pisać na temat jakichś kuriozalnych tekstów w wiodących miesięcznikach, w internecie i w ogóle wszędzie... A pewnie jedynym wyznacznikiem byłaby ich zgodność ze sztuką budowlaną. Tak myślę.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 08. mar. 2015, 18:35

Dokładnie tak jest. Przecież nie brałem i nie biorę opłat za moje recenzje, które piszę z własnej i nieprzymuszonej woli. Nie piszę też w celach autopromocji czy reklamy, bo tej nie potrzebuję. Zwracam uwagę wyłącznie, by przestrzec niewtajemniczonych przed błędami i w konsekwencji przed wydatkami na ich usuwanie. Głośno nikt mi dotąd nie oznajmił powodu banicji - choć przypuszczam, że powodem jest obawa o utratę powagi i "nieomylności". Czyli dobro uczestników for się nie liczy?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: AdminMZ » 08. mar. 2015, 20:29

Na forum internetowym Obudu liczy się dobro forumowiczów!!! :)
Dlatego też każdy z forumowiczów możne na tym forum (w dziale ARTYKUŁY-KOMENTARZE) komentować teksty zamieszczane na rodzimych portalach (chemiabudowlana.info ; obud.pl). Stawiamy na komentarze merytoryczne (dobre lub złe). Natomiast... Sorry, ale z żelazną konsekwencją i bez ostrzeżenia kasowane będą wszelkie inwektywy, wyzwiska, rozmaite złośliwości oraz argumenty ad personam itp.
W dziale czasopisma można natomiast komentować artykuły pochodzące z tytułów prasowych obecnych na polskim rynku wydawniczym. Uwarunkowania są takie same - merytoryka, a nie ocena stanu umysłowego piszących. W przypadku tekstów zewnętrznych prosimy również o ograniczenie do minimum wszelkich cytowań omawianego tekstu (prawa autorskie).


Informacje dotyczące problematyki cytowania (z Wikipedii):
Warunki korzystania z prawa cytatu
Cytat jako ograniczenie praw autorskich twórcy musi spełniać kilka warunków, aby mieścić się w granicach określonych przez prawo:
- Cytat musi być rozpoznawalny. Czytelnik musi wiedzieć, które słowa są słowami autora, a które są cytowane. Brak odróżnienia cytatu od reszty tekstu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. Można w takim przypadku mówić o popełnieniu plagiatu.
- Cytat musi być wyraźnie oznaczony co do autorstwa i źródła, i to w każdym przypadku, w którym się pojawia. Nie wystarczy samo ogólne odwołanie się do autorów lub dzieł w końcowym zestawieniu bibliografii lub źródeł. Brak wyraźnego oznaczenia cytatu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. W przypadku przytaczania cytatów, których autorstwo nie jest znane (rozpowszechniane były anonimowo), należy taką okoliczność również zaznaczyć.
- Zamieszczenie cytatu musi być uzasadnione celem – ma służyć wyjaśnianiu lub nauczaniu, krytycznej analizie lub prawom gatunku twórczości.
- Cytat pełni funkcję pomocniczą – ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu dzieła, nie może go natomiast zastępować, ani tworzyć jego zasadniczej konstrukcji. Tworzone dzieło ma być samoistne, nie może polegać na przytoczeniu cudzej twórczości, ewentualnie jedynie z własnym, krótkim komentarzem. Nie może być również serią cytatów, nawet gdyby to były cytaty z różnych dzieł i autorów. Cytaty w samoistnym dziele powinny mieć rolę podrzędną. Nadmierne, zbyt obszerne i nieuzasadnione korzystanie z cytatów również stanowi naruszenie praw autorskich.

Nie jest jednoznacznie określona dopuszczalna wielkość cytatu. Musi on jednak pozostawać w takiej relacji do całości dzieła, aby przy realizowanych przez cytat celach zachowana była pomocnicza rola cytatu. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego cytowany urywek lub nawet cały drobny utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu własnej twórczości, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne, samoistne dzieło.

Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 27. paź. 2014, 15:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Terminator » 11. mar. 2015, 13:54

UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 11. mar. 2015, 15:58

Terminator pisze:UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Jest Pan tego pewien? A co będzie jeśli wywołamy III wojnę światową? :P
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 09. mar. 2015, 22:36

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Pirat z Karaibow » 11. mar. 2015, 16:12

Myślę, że tak źle nie będzie. A jak pojawi się miejsce, w którym będzie można wypunktować największe głupoty, to naprawdę nic się nie stanie. Pisma zaczną się może bardziej pilnować i nie będą siały tekstami reklamowymi udającymi redakcyjne. Wiem, wiem jestem optymistą. To forum nie jest przecież wielkie. Ale kropla drąży kamień nie siłą lecz częstym spadaniem.

Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 20. paź. 2014, 7:29

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Sekator U » 08. kwie. 2015, 10:38

Coraz więcej tych czasopism w dziale się pojawia. I dobrze!

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: PerToPer » 28. kwie. 2015, 19:46

UFO pisze:Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Na stronach Obudu nie ma, ale na forum takie informacje są!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Czesio » 18. sty. 2016, 10:15

Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: ROMCIO » 20. sty. 2016, 15:16

Czesio pisze:Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Nie wiesz co zrobić? Zacznij wklejać omówienia!

Wróć do Pytania do redakcji chemiabudowlana.info i obud.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 3150
Re: druk ulotek

data » 24.04.2024, 6:43

Jeśli poszukujecie drukarni świadczącej usługi na najwyższym poziomie to koniecznie zajrzyjcie do
Awatar użytkownika
Posty: 3150
Re: Samochód dla rodziny - jaki?

data » 24.04.2024, 6:20

Serwisem samochodowym godnym zaufania jest http://www.nissan.dyszkiewicz.pl/ Swoje usługi świadczą na najwyższym poziomie. Warto im
Awatar użytkownika
Posty: 269
Re: alby sklep

data » 23.04.2024, 21:43

Czy sklep oferuje także ornaty? Nasza parafia planuje ich zamówienie w najbliższych miesiącach. W zaplanowaniu zakupów bardzo nam pomógł poradnik zamieszczony na stronie
Awatar użytkownika
Posty: 41
Re: Remont mieszkania i dekoracje

data » 23.04.2024, 19:22

Jak zabierasz się za remont to na pewno będą potrzebne specjalistyczne kleje jak i uszczelnienia. Wejdź na tą witrynę a łatwo dobierzesz odpowiedni produkt i dodatkowo znajdziesz masę porad.
Awatar użytkownika
Posty: 715
Re: Samochód dla rodziny - jaki?

data » 23.04.2024, 19:01

Moim zdaniem, każdy posiadacz Porsche powinien znać miejsce, gdzie jego auto zostanie fachowo obsłużone. Porsche Centrum Łódź zapewnia kompleksową opiekę serwisową na najwyższym poziomie
Awatar użytkownika
Posty: 715
Re: Trudna sytuacja i kredyt hipoteczny

data » 23.04.2024, 19:00

W moim odczuciu, strona adwokata Jana Górskiego dostarcza wielu przydatnych informacji o zasiedzeniu. Wejdź na stronę i daj znać, jakie masz wrażenia
Awatar użytkownika
Posty: 715
Re: skuteczne odchudzanie

data » 23.04.2024, 18:54

Dla osób, które zajmują się hodowlą mikroorganizmów, to kluczowy element. Jakie macie doświadczenia z hodowlą bakterii i jakie pożywki okazały się
Awatar użytkownika
Posty: 1550
Re: elegancka restauracja

data » 23.04.2024, 17:46

Zobaczcie sobie na to super oferta luksusowego hotelu, który znajduje się w centrum starego miasta Poznań. Hotel prócz wygody i udogodnień oferuje dostęp do bogatej oferty kulinarnej i
Awatar użytkownika
Posty: 1071
Re: zalety diety pudełkowej

data » 23.04.2024, 17:28

Myślę o wypróbowaniu podobno najtańszych diet pudełkowych dostępnych w ofercie Paczka Smaku . Czy ktoś z Was może podzielić się opinią na temat jakości ich posiłków? Interesuje mnie,
Awatar użytkownika
Posty: 261
Re: Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne

data » 23.04.2024, 16:04

Na mnie największe wrażenie zrobiły drzwi Nova Wiśniowski, które doskonale chronią przed chłodem, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne więc można je montować nawet tam gdzie nie ma

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o