Wojna naciąga nieuchronnie?

Natomiast tu można wyżyć się intelektualnie na każdy temat "tchnący" powagą
Awatar użytkownika
Posty: 249
Rejestracja: 02. paź. 2014, 12:41

Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Samuel Sz » 05. mar. 2015, 12:24

Tak mi się wydaje. A po tej lekturze zacząłem mieć po prostu stracha (ze strony tvn24):
Jeżeli Władimir Putin nie zostanie powstrzymany teraz, to Europę w kolejnych latach czekają kolejne wojny - tak brzmi teza, jaką w Waszyngtonie przedstawili w środowe popołudnie członkowie amerykańskiego think-tanku Atlantic Council. W dokumencie przedstawionym senatorom rysują wizję polityki zagranicznej USA i innych państw zachodnich, która pozwoli zneutralizować zagrożenie wynikające ze sprawowania władzy na Kremlu przez Putina i byłych agentów KGB. Analitycy przestrzegają też, że wkrótce może dojść do prób zaatakowania państw bałtyckich.
Amerykański think-tank Atlantic Council, tworzący raporty geostrategiczne dla amerykańskiego rządu, tym razem przygotował kompleksową odpowiedź na pytanie "Gdzie po Ukrainie, Gruzji i Mołdawii pójdzie Władimir Putin".
Raport został przedstawiony w środę w czasie obrad podkomisji ds. Europy i Bezpieczeństwa i Współpracy w Regionie będącej częścią komisji spraw międzynarodowych Senatu USA.
Ukraina jak zimnowojenne Niemcy? "Zachód powinien ją uzbroić"
Nic nie robić znaczy doprowadzić do walki z Rosją
Autorzy raportu nakreślili przyszłość Europy w przypadku, gdy pozwoli się działać Kremlowi tak, jak do tej pory.

"Prezydent Putin stanowi dziś bezpośrednie zagrożenie dla interesów Stanów Zjednoczonych i wyznawanych przez nie wartości. Jego działania zmierzają do rozbicia ładu powstałego po zimnej wojnie i podważenia wiarygodności i wpływów Ameryki. Jeżeli nie uda nam się zatrzymać Putina na Ukrainie, w kolejnych latach będziemy się mierzyli z następnymi konfliktami i kryzysami" - stwierdzono już na wstępie.

"Wybór, który przed nami stoi nie polega na podjęciu walki z Rosją lub nie robieniu tego. Sądzimy bowiem, że to właśnie nie robienie niczego doprowadzi nas do walki z Rosją" - dodali eksperci. cd tekstu
http://www.tvn24.pl/miazdzacy-raport-zm ... 200,s.html

Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: UFO » 06. mar. 2015, 14:40

Nie strasz nie strasz, bo się ...
I bez tego się boję o to co będzie dalej w naszym malowniczym zakątku Europy :(

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: PerToPer » 09. mar. 2015, 16:28

Też mam wrażenie, że ten temat jest samospełniającą się przepowiednią. Zresztą nastroje w społeczeństwie są takie, że chyba większość nie spodziewa się niczego dobrego :(

Awatar użytkownika
Posty: 173
Rejestracja: 07. paź. 2014, 9:56

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Botulin » 31. mar. 2015, 15:03

Jeśli w kwietniu lub maju Rosjanie ruszą na Ukrainie, to myślę, że nic nie uchroni Europy przed wojną. Nawet jeśli Niemcy i (tradycyjnie już) Francuzi "podkulą ogon" i pozwolą Putinowi działać obok naszej wschodniej granicy, to tylko odsuną to, co nieuchronne - pochód Armii Czerwonej na zachód. Bo Zachód dalej żyje hasłem ukutym jeszcze w ZSRR dla ludzików "na zapadzie": LEPIEJ BYĆ CZERWONYM NIŻ MARTWYM!
:( :( :(

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 31. mar. 2015, 17:08

Mimo, iż polityka nie jest moją domeną, to dołożę swój punkt widzenia. Największym problemem utrzymania pokoju na świecie jest to, że doradcy rządzących mocarstwami nie mają zielonego pojęcia o innych krajach niż swój. Efekt tego taki, że uwarunkowania swojego kraju i styl zycia swojego narodu biorą za podstawę, co prowadzi do koszmarnych błędów skutkujących bezsensowną śmiercią setek tysięcy ludzi. Dobitnym tego przykładem była wojna w Wietnamie, gdzie doradcy amerykańscy nie wiedzieli jaka jest psychika żołnierzy i ogólnie ludności Wietnamu. Żołnierz USA myślał, że trafi na linię frontu, którą zmiecie w pył samymi tylko nalotami. Ileś żołnierzy musiało zginąć, zanim przekonano się, że taktyka opracowana przez doradców jest kompletnym fiaskiem.
To samo było w Afganistanie, gdy wojska radzieckie w niczym nie były przygotowane do wojny z nieprzyjacielem, którego nie widać i armią, która nigdzie nie stacjonuje. Dokładnie to samo jest teraz w tym kraju, ale ze strony wojsk USA i NATO. Czyli problem leży w braku rozpoznania!

Zauważmy, że rewolta na Ukrainie zaczęła się z chwilą próby wejścia do UE. Jaki błąd popełnili politycy Unijni? Ano ten, że nie mając zielonego pojęcia o psychice narodów słowiańskich, od razu podniesiono też wejście Ukrainy do NATO. Brak pojęcia a wręcz dyletantyzm urzędników UE w temacie narodów słowiańskich widać niemal codziennie - chociażby z debat w ich parlamencie i komisjach. Oni kompletnie nie rozumieją, jakie wartości są najważniejsze dla nas i innych narodów słowiańskich. U nas pojęcie demokracja i sprawiedliwość społeczna, to pojęcia czysto teoretyczne, a oni na tym bazują. Jeszcze gorzej jest na Ukrainie. Zatem, aby komuś proponować wejście do UE, to najpierw trzeba latami czekać i modyfikować mentalność społeczeństwa i rządzących - w przeciwnym razie może chodzić tylko o nowy rynek zbytu.
Tak naprawdę, skoro mieliśmy równowagę polityczną w Europie, to po jakiego licha wciągać nowe kraje do NATO? Ktoś te kraje napadał albo groził napaścią? Zatem, politycznie nieodpowiedzialni politycy, żeby nie powiedzieć politykierzy są temu winni co mamy.
Teraz słyszymy, że Ukrainę dozbroić. Znowu kompletny bezsens. Na Ukrainie nie ma tylu ludzi zdolnych utrzymać broń, co w Rosji żołnierzy, więc nie jest i nie będzie możliwe wygrać militarnie z Rosją! I to wszelcy doradcy muszą przyjąć za pewnik i tworzyć swoją politykę.
Trzeba się dogadywać a nie iść na retorsje, zbrojenia i machanie szabelką!
Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 31. mar. 2015, 18:08 przez BDB, łącznie zmieniany 1 raz
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 03. gru. 2014, 13:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Mathir » 31. mar. 2015, 17:42

W Polsce też nie ma tylu ludzi do noszenia broni :( Sama dzielność nie wystarczy :( A NATO nas oleje, bo jest dokładnie tak jak napisał Botulin. Oni chcą pokoju za wszelką cenę.. I co wówczas? Może własnie dlatego trzeba wspierać Ukrainę nie tylko moralnie? Zdaje się, że USA rozumieją to lepiej niż Europa. Ale USA, to nie całe NATO :(

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 31. mar. 2015, 18:17

Oczywiście, mądry rząd powinien dbać nie o kolejne stadiony i olimpiady, a o nowoczesną i liczną armię. Na tym skorzysta tylko NATO i my sami.
Zapewne trochę przesadzę, ale spójrzmy co robią w gospodarce konkurenci? Jak tylko pojawi się producent mocno konkurujący, to podstawową walką z konkurencją jest ... kupienie go. Silniejszy kupuje słabszego i po problemie. Murexin kupił Furtenbacha, Baumit kupił Bayosana, Maxit kupił Optiroca, a Maxita kupł Saint Gobain, by tego potem wchłonął Weber i z rozpędu kupiono Isovera a potem Deitermanna, Addiment został kupiony przez Sikę, Dyckerhof Sopro zostało kupione przez Mapei, Izohana wchłonął Atlas itd itd.
Zatem, dla mnie, najbardziej logiczne byłoby zaproponowanie Rosji wejście do ... NATO. Nikt by wtedy nie podskoczył takiej sile, tyle że nie byłoby wroga i przemysł zbrojeniowy by splajtował. Może tu leży pies pogrzebany?
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: UFO » 31. mar. 2015, 19:07

Naprawdę chciałby pan mieć w sojuszu takie państwo jakim jest Rosja dzisiaj? Sorki, ale bratanie się z bandyckim rządem i prezydentem Rosji jest dla mnie przerażające. Rosja taka, jaką jest dzisiaj to państwo dosyć ponure. Nie, nie. A jak za kilka lat pan Putin (albo jakiś jego perfidny następca) "przekona NATO", że trzeba na powrót odzyskać kolonie (tak jak odzyskał Krym), to będziemy brali w tym udział?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 31. mar. 2015, 20:31

Nie napisałem, że chcę tego, lecz na przykładzie przedsiębiorstw pokazałem, że to może być droga. Przecież Polska, Węgry, Czechosłowacja, Bułgaria czy Ruminia też należały do bloku wrogiego do NATO, a jednak stało się możliwe, że nie są pod wpływem Rosji i do NATO należą. Gdyby wówczas pomyślano o Rosji w NATO, dzisiaj nie byłoby aneksji Krymu ani wojny w Ukrainie. Oczywiście, to gdybanie, jednakże na całość należy patrzeć z perspektywy pokoju w Europie i uniknięcia dalszego wzrostu napięcia a tym bardziej wojny. Dla tych celów warto czasami bić się w piersi i szukać rozwiązania a nie konfrontacji. Nie ważne kto rządzić będzie dalej Rosją, ale jak pokazuje historia, wielkie mocarstwa nie powinny stawać do konfrontacji lecz szukać porozumienia.
Czy trudno wyobrazić jak zareaguje Rosja na dozbrojenie Ukrainy? Rosja nie wkroczy, ale samozwańcza republika wystarczy że poprosi Rosję o pomoc zbrojną, a ta ją wyśle. Co wtedy? Wtedy jeszcze bardziej dozbroić? A może wysłać nasze wojska, jak już jakiś przygłup głosił? To III wojna światowa pewna. To wszystko powinni nasi politycy brać pod uwagę - zwłaszcza, że są nie za oceanem a graniczą z Ukrainą. Temat trudny i złożony, ale do rozwiązania, jednak nie siłowego, bo takowe nie wchodzi w grę.
Proszę zwrócić też uwagę i na inny aspekt. U nas było referendum w sprawie wejścia do UE, natomiast czy na Ukrainie było? Wydaje się, że nie, choć pewien nie jestem, bo nie śledzę. Jeśli nie było, to kto to przegapił? Przecież od tego się powinno zacząć.
Sprawy zaszły za daleko, by przywrócić stan sprzed roku. Jednak trzeba szukać rozwiązań, ale nie konfrontacji. Jak sojusze działają, to Polska doświadczyła w II wojnie światowej. Nie wiemy, co kombinują politycy, ale temat jest trudny i wymaga ogromnej ostrożności. Jakiś senator woła o dozbrojenie Ukrainy, a czy był on choć raz na Ukrainie? Rozmawiał z ludźmi i pytał czego oni chcą? Powrót do zimnej wojny będzie na rękę firmom zbrojeniowym, to jasne, ale społeczeństwa chcą pokoju. Sądzę, że i Putin tego chce, tyle że musi być ktoś trzeci (może Australia?) by pogodzić strony by żadna nie utraciła twarzy. To jest droga, a nie wysyłanie zapewne z demobilu sprzętu trochę strzelającego.
Oczywiście, to mój pogląd, a nie czyjaś doktryna. Na wojnę zawsze jest czas, tyle że w imię czego?
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 213
Rejestracja: 01. paź. 2014, 12:20

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Krzysztof C » 02. kwie. 2015, 10:19

Myślę, że napisanie, iż Putin chce pokoju jest... dziwne. Facet od początku swojej prezydentury mąci i jątrzy. To on wywołał II wojnę czeczeńską, on najechał Gruzję, a teraz wlazł na Ukrainę. To on stwierdził, że rozpad ZSRR był największą tragedią XX wieku. A przecież CCCP nie było niczym innym tylko "więzieniem narodów". To Putler (lapidarne i celne podsumowanie tej postaci) promuje ludzi z dawnego KGB... Myślę, że facet postanowił sobie, że zostanie kolejnym Piotrem I i na powrót uczyni z Rosji wielkie mocarstwo! Moim zdaniem nie cofnie się przed niczym! O Hitlerze w latach 30. również pisano, że pragnie pokoju. Jak skończyło się promowanie postawy zaufania do pana Hitlera wszyscy wiedzą aż nazbyt dobrze.
Wiem, można powiedzieć, że w tym samym czasie USA także uczestniczyło w kilku wojnach oraz jątrzyło w wielu miejscach świata... Dla mnie jest jednak pewna wyraźna różnica i porównywanie tych państw nie ma IMHO żadnego sensu. Nie twierdzę, że USA robią wszystko w dobrej wierze i po to, aby zbawić świat. Tak nie jest! Twierdzę natomiast, że wszystkie posunięcia międzynarodowe Putlera są nacechowane złą wolą!

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 03. kwie. 2015, 17:30

Nie pisałem o oświadczeniach Putina, że chce pokoju, lecz o wewnętrznym a może i wymuszonym takim przekonaniu. Chodzi o to, że o ile wcześniejsze plany zmachu na Krym mogły być starannie opracowane, to sądzę że agresja na Ukrainę wymknęła się spod jego kontroli, a w świetle stanowiska innych krajów, może Putin mieć nieprzespane noce - jak tu z tego z honorem wybrnąć? Jeśli tak jest, to jakaś trzecia strona (np. Australia) może akurat trafiłaby na podatny grunt? W każdym razie warto tego spróbować - zamiast dozbrajania Ukrainy. Ukrainy nie da się dozbroić, bo ich armia cofa przed garstką zielonych ludzików i wychodzi z koszar z podniesionymi rękoma bo pluton z kałasznikami stoi pod bramą. :D
Rosja "bawi się w wojnę" jak na razie, jednak w obliczu dozbrajania Ukrainy może też (tym razem oficjalnie) dozbroić wywrotowców na ich żądanie, może to zrobić ale razem z żołnierzami. I co wtedy? Mocniej dozbrajać Ukrainę? To będzie III wojna światowa.

Porównanie Pana do czasów Hitlera może być trafne, jeśli NATO zachowa się podobnie jak wtedy Anglia i Francja.
Trzeba pamiętać, że wywiady mocarstw pilnie badają npla zanim przywódcy podejmą jakiekolwiek wrogie kroki. Gdyby przed rokiem 1939 wywiad Hitlera nie uzyskał wiedzy, że Anglia i Francja na odczepnego obiecały Polsce sprzymierzeństwa, wojny by nie było. Obawiam się, że obecne wywiady wiedzą coś podobnego - inaczej Putin nie odważyłby się sięgać po Krym. Obym się mylił. Tak czy inaczej, Putin na pewno ma gdzieś obecne groteskowe sankcje, a te świadczą o słabości Europy. Proszę zauważyć, że jak dotąd nie zamknięto granic dla tirów z Rosji, a to by położyło na łopatki Rosję w tydzień, prawda?
Dla mnie to wszystko za grybymi nićmi szyte. Rosji nie postraszy się też rakietami, bo mają nie gorsze. Więc zostaje szukać porozumienia. Może wywiad NATO też trafi na takie same oczekiwania? Tyle, że trzeba by koncerny uzbrojeniowe najpierw jakoś uziemić.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23. lut. 2015, 11:47

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Przemollo9 » 03. kwie. 2015, 19:05

BDB pisze:Proszę zauważyć, że jak dotąd nie zamknięto granic dla tirów z Rosji, a to by położyło na łopatki Rosję w tydzień, prawda?
Dla mnie to wszystko za grybymi nićmi szyte.

Niestety ten argument jest trafiony w punkt. NATO nie chce załatwić Rosji do końca. Ale to może oznaczać, że w kolejnym kroku "stara Europa" odda Rosji "wschodnią Europę" na talerzu! A co im szkodzi. Oni nie będą mieli Putlera u siebie, tylko my :( A oni najpierw pogrożą, powiedzą jak jest im przykro, a po kilku latach będą handlowali z Wielką Rosją, aż miło :( Ot, meandry politycznego myślenia są po prostu niemoralne :(

Awatar użytkownika
Posty: 162
Rejestracja: 17. mar. 2015, 16:08

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Cupak » 08. kwie. 2015, 10:15

Najbardziej boję się tej ciszy wokół Ukrainy, jaka zapanowała obecnie w mediach. Boję się, że pewnego dnia obudzę się rano i najważniejsza informacja dnia będzie brzmiała: "Ofensywa wojsk Rosyjskich ruszyła w kierunku Kijowa" (albo jakoś p[odobnie :( ).

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 08. kwie. 2015, 13:55

Czasami chodzi o to, by gonić króliczka, a nie złapać go - że zacytuję słowa piosenki zespołu Skaldowie. Dla nas ważne, by nasza armia była liczna, sprawna i silna, zaś rząd nie oglądał się na sojuszników, bo już to przerabialiśmy. Wzorcem powinny być czasy Sobieskiego.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 44
Rejestracja: 24. lut. 2015, 10:37

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Johno » 08. kwie. 2015, 19:01

Oj naiwny. Jaka armia? Nasza? To już lepiej zbierać manatki i spadać na Zachód.

Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:33

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: LIPMANN » 21. kwie. 2015, 19:55

Powiem wam jedno... Wojskowi między sobą już mówią, że gdyby co... to taktyka jest taka: cofnąć się do linii Wisły. Nie ma mowy o jakimkolwiek poważnym bronieniu wschodniej części kraju! Oczywiście żaden mundurowy, ani polityk tego wam nie potwierdzi, ale tak już się szemrze. A skoro tak... Dla mnie to prawdziwa załamka :( Szkoda gadać. Co kilkadziesiąt lat jesteśmy spychani bardziej na zachód. Ale na zachodzie Niemcy się przecież nie posuną :(

Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23. lut. 2015, 11:47

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Przemollo9 » 22. maja. 2015, 12:54

A może wojna nie nadciąga ze wschodu tylko z południa?

Dawno temu, polski jasnowidz KLIMUSZKO napisał:

"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę."

Czy to nie przypomina wam tego co teraz dzieje się na Morzu Śródziemnym?

Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 06. paź. 2014, 10:40

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Dezoksyrybo » 26. maja. 2015, 13:51

Też czytałem kiedyś tę przepowiednię. Ciary mi chodzą po plecach, jak pomyślę, że Państwo Islamskie rusza na Europę. Morze krwi!!!

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 26. maja. 2015, 19:30

Bez przesady. Przepowiednie i jasnowidzostwa wymyślono dla gawiedzi. Obecne wojny nie są wojnami a konfliktami tworzonymi dla zbytu sprzętu wojskowego. Gdyby świat chciał, to wysłałby jedną tylko dywizję i zmiótłby ich w tydzień.
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 09. mar. 2015, 22:36

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: Pirat z Karaibow » 28. maja. 2015, 10:10

Czyżby pan zapomniał, że wielkie konflikty zbrojne o ogromnym zasięgu rodziły się z małych lokalnych wojenek, powstań itp.?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 28. maja. 2015, 18:04

Każdy konflikt i każda wojna była jest i będzie wywoływana w imię interesów partykularnych, które są skrzętnie ukrywane przed społeczeństwami, a które po wielu latach dociekań są wykrywane przez historyków, ale często nadal skrzętnie ukrywane przed społeczeństwami.
Prawdą jest, że początki wojen rodzą się na małych lokalnych terytoriach. I właśnie dlatego konflikty powinny być tłumione w zarodku. Gdyby pierwszą grupkę nieoznakowanych zielonych ludzików otoczono i aresztowano, nie doszłoby do aneksji Krymu ani do wojny na sporej części Ukrainy. Dzisiaj nie wiemy, komu nie zależało na stłumieniu - może za jakieś 50 czy 100 lat historycy odkryją mroczne prawdy i opublikują a nasi prawnukowie porównają z obecnymi przekazami medialnymi i naszymi dyskusjami? Gdyby po pierwszej ściętej głowie niewinnego człowieka przez islamistów (tylko dlatego, że miał inną wiarę lub jej nie miał) zareagowano w czas militarnie, to ocalono by setki czy tysiące zabitych bez uzasadnienia. Nie byłoby też tysięcy utoniętych w morzu a uciekających przed prześladowaniami. Nie byłoby też problemu gdzie ich w Europie pomieścić dzisiaj.
Proszę zauważyć jak bezwartościowi są we władzach UE ci, którzy domagają się przyjęcia tysięcy uchodźców do krajów Unii. Pzecież oni mają ptasie móżdżki! Idąc tym myśleniem za rok trzeba będzie przyjąć kilka milionów uchodźców, a za 2 lata dziesiątki milionów! Oni nie mają nie tylko rozumu, ale i wyobraźni! Choroby się leczy w zarodku czyli usuwa się przyczyny! Jeśli lekarz leczy tylko objawy, to nie jest lekarzem a konowałem! Gdybym ja odpadające tynki naprawiać kazał skuciem i położeniem nowego, czy pleśń kazał usuwać jej zdrapaniem i osuszaniem ścian, to byłbym konowałem a nie fizykiem budowli! Jedynym rozwiązaniem problemu uchodźców jest zlikwidowanie przyczyny - czyli zatrzymać agresorów, pomóc w rozwoju i edukacji ciemnych narodów, bo na terenach rozwiniętych nie ma miejsca dla fanatyzmu. UE woli iść najmniejszym wysiłkiem, co skończy się tragedią! Jaka jest odpowiedzialność urzędników UE? Dokładnie żadna! Skończy się ich kadencja, pójdą na sowite emerytury a problem spadnie na ich następców a potem na nas.
Wszystkie problemy powinny być kasowane w zarodku - ale wtedy media nie miałyby sensacji i reklamodawców a fotoreporterzy robiliby zdjęcia nudne, bo z normalnego życia a nie z tragedii. Prawda?
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Posty: 67
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:40

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: LAMIA » 29. maja. 2015, 14:02

Nie straszcie, bo żyć się odechciewa.

Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:26

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: KASIA » 29. maja. 2015, 14:03

LAmio, nie przejmuj się. przejdź na inne tematy. Chłopaki tak lubią się popisywać wojenką. Niby to takie męskie.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: BDB » 29. maja. 2015, 17:42

KASIA pisze:LAmio, nie przejmuj się. przejdź na inne tematy. Chłopaki tak lubią się popisywać wojenką. Niby to takie męskie.

Przed wyrażeniem opinii warto zagłębić się najpierw w tekst, by się nie ośmieszać.
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Wojna naciąga nieuchronnie?

Postautor: MadMax » 02. cze. 2015, 10:54

KASIA pisze:LAmio, nie przejmuj się. przejdź na inne tematy. Chłopaki tak lubią się popisywać wojenką. Niby to takie męskie.

Czytanie ze zrozumieniem staje się ostatnio unikalną umiejętnością :( Szkoda :(

Następna

Wróć do Salon poważnych dyskusji

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: Co zamiast firanek

data » 28.03.2024, 10:22

Jeszcze ewentualnie tutaj - https://krakowrolety.pl/zaluzje-poziome ... rakow.html To jest słuszny kierunek, ale oczywiście to trzeba dopasować indywidualnie. Każdemu może pasować coś innego.
Awatar użytkownika
Posty: 1310
Budowa domu a prawo archeologiczne

data » 28.03.2024, 10:18

Czy zanim postawię dom potrzebny jest na wstępnym etapie nadzór archeologa aby sprawdził grunt? Pytam bo działka leży w obrębie o znaczeniu historycznym i często były prowadzone prace
Awatar użytkownika
Posty: 121
Re: wypożyczalnia samochodów

data » 28.03.2024, 9:46

Znam, ale znam też Comfortcar, a ta wypożyczalnia ma naprawdę konkurencyjną ofertę zwłaszcza w Bydgoszczy gdzie dla mieszkańców z kartą bydgoską jest 10% zniżki. Możesz o tym przeczytać
Awatar użytkownika
Posty: 239
Re: Samochód

data » 28.03.2024, 9:42

Z czasem w każdym aucie przychodzi moment na wymianę katalizatora. W takiej sytuacji dobrze jest znaleźć , w którym można otrzymać za starą część odpowiednią
Awatar użytkownika
Posty: 3017
sklep detailingowy

data » 28.03.2024, 9:36

Godną polecenia firma w której znajdziecie kosmetyki do pielęgnacji samochodu które spełnią swoje zadanie wspaniale jest https://detailstore.pl/ Ich ogromny asortyment pozwoli Wam znaleźć
Awatar użytkownika
Posty: 1020
Re: Hala namiotowa z przeznaczeniem na magazyn?

data » 28.03.2024, 9:29

Tak się składa, że wiem gdzie możecie się zgłosić po hale namiotowe z przeznaczeniem na magazyn... A dokładnie chodzi mi o stronę https://halenamiotoweuzywane.pl/kategor ...
Awatar użytkownika
Posty: 3017
kosmetyki samochodowe

data » 28.03.2024, 8:47

Kosmetyki do pielęgnacji Waszych pojazdów kupicie w rewelacyjnym sklepie detailingowym https://detailstore.pl/ Oferta tego miejsca skierowana jest do odbiorców detalicznych, studiów auto
Awatar użytkownika
Posty: 210
Re: szampan

data » 28.03.2024, 8:10

Organizacja słodkiego stołu na weselu to strzał w dziesiątkę, który nie tylko dodaje wyjątkowego uroku i elegancji uroczystości, ale także zapewnia niezapomniane doznania smakowe dla
Awatar użytkownika
Posty: 1020
Re: Co na alejki ogrodowe?

data » 28.03.2024, 7:02

Wszystko to naprawdę fajnie wygląda. Ja jeszcze wspomniałabym o takich elementach, jak przykładowo , które też doskonale się mogą sprawdzić. Przede wszystkim ich zaletą jest
Awatar użytkownika
Posty: 391
Re: Kuchnia

data » 27.03.2024, 22:46

Kuchnia to miejsce do którego zdecydowanie warto postawić na solidne meble https://meblezpolski24.pl/kategoria-pro ... i-kuchenne . Polskie meble, kupimy dziś również w krajach UE, takich jak

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o