dom czy mieszkanie

Natomiast tu można wyżyć się intelektualnie na każdy temat "tchnący" powagą

dom czy mieszkanie

Postautor: Tadek » 23. lis. 2018, 8:02

Proste pytanie. Co wybieracie i dlaczego - dom czy mieszkanie?

Re: dom czy mieszkanie

Postautor: Alicja86 » 23. lis. 2018, 9:58

Nie jest to takie proste, jakby się wydawało. Jak byliśmy z mężem sami to wygodnie nam się mieszkało w mieszkaniu - wszędzie blisko, można wyjść do knajpy, wrócić albo pieszo, albo wziąć taksówkę. Do pracy dojazd też dobry - dla młodych ludzi, spragnionych wrażeń bardzo dobra opcja. Ale jak pojawiły się dzieci, to zaczął przeszkadzać hałas za oknem, małe pokoje, wyjścia jedynie do parku, do którego trzeba było kawałek jeszcze dojechać. Więc zapadła decyzja o kupnie domu. Naszukaliśmy się ale w końcu trafiliśmy na to czego szukaliśmy - dom na strzeżonym osiedlu - http://www.ventana.pl/osiedle/ , z pięknym widokiem, z ogródkiem, bardzo przestronny i elegancki. Do tego na osiedlu plac zabaw, boisko sportowe. A do Warszawy dojazd zajmuje 15 minut. I teraz nie wyobrażam sobie juz mieszkać w mieszkaniu.

Postautor: Kleja » 28. lis. 2018, 14:45

Trudny wybór, bo obie opcje mają swoje wady i zalety. Dom choć wygodny i daje prywatność to wymaga także większego nakładu pracy w jego utrzymanie.

Postautor: budka33 » 03. gru. 2018, 12:35

Według mnie to jest totalnie obojętne. Bo jednak każdy ma totalne inny gust i ciężko tak dosadnie powiedzieć co jest najlepsze. Jak chcesz urządzić już swoje gniazdko, to może czas zacząć szukać inspiracji? Polecam w tym momencie https://dekohaus.pl/ , świetna rzecz, można przeczytać co jest modne, co jest ładne i co pasuje w twoim wnętrzu.

Postautor: clasha » 17. gru. 2018, 13:24

W tym wypadku ile osób zapytasz, to każda powie Ci co innego. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W domu jest na pewno więcej roboty, ale też więcej swobody. Każdy wybiera to, co mu bardziej odpowiada.

Postautor: donka » 27. gru. 2018, 14:13

Dokładnie, ja bym na przykład wybrała mieszkanie ale w spokojniejszej okolicy, w pobliżu jakiś terenów zielonych albo parku no i oczywiście mieszkanie wykończone jak to jest u Atala, na nowoczesnym osiedlu z garażem podziemnym

Postautor: zuzannaanna » 31. gru. 2018, 12:24

Ja mam mieszkanie i jedyne co mnie denerwuje to brak miejsca na wszystkie moje rzeczy. Na szczęście jest coś takiego jak boksy magazynowe - https://selfstorage24.pl/ Można w nich przechowywać praktycznie wszystko a koszty wynajmu nie są wysokie.

Postautor: Grom32 » 07. sty. 2019, 9:52

Ja wolę dom i lata o nim marzyłem. Teraz mam i remontuję. Muszę koniecznie wymienić drzwi i chyba będą to drzwi bartycka Te drzwi bartycka mają pozytywne opinie ale powiedzcie też jakie macie u siebie? Jeśli chodzi o mieszkanie musiało by być dość spore i najlepiej z tarasem:)

Postautor: Pompon9 » 17. lut. 2020, 0:48

zuzannaanna pisze:Ja mam mieszkanie i jedyne co mnie denerwuje to brak miejsca na wszystkie moje rzeczy. Na szczęście jest coś takiego jak boksy magazynowe

Dokładnie ;) To naprawdę świetne rozwiązanie ;) Jeśli kogoś z Was interesują takie boksy magazynowe w Katowicach, to polecam skorzystać z oferty na stronie https://www.rozarent.pl/magazyny-boksy-self-storage-katowice-klient-indywidualny . Na pewno będziecie zadowoleni :)

Wróć do Salon poważnych dyskusji

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: sklep internetowy z ubraniami

data » 08.04.2020, 17:19

Ja mogę Ci polecić hurtownie z dodatkami do odzieży w której kupisz wysokiej jakości produkty takie jak paski, portfele, torby plażowe, czapki, chusty i wiele więcej. Co ważne - wszystkie
Awatar użytkownika
Re: Problemy ze skórą - kosmetyki

data » 08.04.2020, 16:31

No na pewno trzeba postawić na dobre kosmetyki. Co do tych to ja opieram się głównie na blogach kosmetycznych, polecam wam postawić na to samo:) Zerknijcie sobie na
Awatar użytkownika
Re: Płytki, kostka na taras w ogrodzie, kostka mała czy duże

data » 08.04.2020, 15:50

Obecnie w Internecie można znaleźć dużo inspiracji. Na jest spory wybór płytek tarasowych, ponieważ to oferta producenta. Na ich blogu są też inspiracje, warto
Awatar użytkownika
Poplon

data » 08.04.2020, 15:21

Cześć, od kilku lat aktywnie prowadzę ogród, ale staram się zawsze wybierać drogi bardziej ekologiczne, jeśli chodzi o nawożenie i pielęgnację. Od jakiegoś czasu stosuję nawozy zielone.
Awatar użytkownika
Pielęgnacja trawnika

data » 08.04.2020, 13:53

Czy macie jakieś sprawdzone preparaty do pielęgnacji trawy? Ja zakupiłam produkty ze strony i ciekawa jestem efektów. Dam znać
Awatar użytkownika
Re: Oczko wodne

data » 08.04.2020, 13:29

Czy to będzie oczko wodne, czy też basen, warto zaopatrzyć się w odpowiednią chemię do wody, by móc się cieszyć pięknym widokiem i móc korzystać z naszych sadzawek. Ja polecam te ze
Awatar użytkownika
Re: Jaki biznes?

data » 08.04.2020, 13:05

Może jakaś firma zajmująca się montowaniem instalacji np. elektrycznych? W takim biznesie przydają się maszyny wiertnicze. Ostatnio znalazłam takie maszyny, super jakości na
Awatar użytkownika
Re: Jaka chemia do basenu

data » 08.04.2020, 12:12

Ja polecam te ze sklepu Używałam ich już dwa lata temu, w zeszłym roku i teraz na pewno też się zdecyduję na produkty z tego
Awatar użytkownika
Re: Medycyna estetyczna

data » 08.04.2020, 11:18

ja tak samo jak wcześniej maksi zdecydowanie polecam implanty Mentor. Nie dają powikłań, mają porządną strukturę, wyglądają naturalnie, nie są twarde. Mam je już 2 lata i jestem
Awatar użytkownika
Re: strona internetowa

data » 08.04.2020, 9:19

Jeżeli chcemy zaistnieć w internecie, a to w dzisiejszych czasach fundament to warto zacząć od profesjonalnej strony internetowej lub od firmy, która ją porządnie wykona. Wiem że w tej

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła – to się opłaca!

data » 09.03.2020, 14:51

Czy wiesz, że instalacja fotowoltaiczna może obniżyć Twoje miesięczne rachunki za energię elektryczną nawet kilkukrotnie? Dzięki niej możesz produkować darmowy prąd solarny i
Awatar użytkownika
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu