Jakie cechy powinien mieć projekt domu dla niepełnosprawnych

Awatar użytkownika

Jakie cechy powinien mieć projekt domu dla niepełnosprawnych

Postautor: Robert Sz » 30. sie. 2016, 14:47

Jak w temacie. Na co zwracać uwaę?

Awatar użytkownika

Re: Jakie cechy powinien mieć projekt domu dla niepełnospraw

Postautor: Ciechonski Jan » 30. sie. 2016, 15:06

Takie domy:
- powinny byc parterowe (z podłogą na jednym poziomie)
- szerokie przestrzenie komunikacyjne (odpowiednie dla wózka)
- część pomieszczeń połączonych i tworzących otwartą przestrzeń
- stolarka otworowa ze sterowaniem przy dolnej krawędzi
- szerokie drzwi (wejściowe i pozostałe)

Postautor: msobczak » 30. lip. 2017, 10:34

Jesli szukacie dobrej stolarki i ślusarki to widziałam ofertę http://dandav.com.pl/oferta/stolarka- ślusarka.html i wydaje się, ze wiedzą co robią. Chyba są bardzo dobrzy w tym fachu. Może zajrzyjcie i sprawdźcie

Postautor: Cecylia456 » 23. lis. 2017, 13:56

Moim zdaniem projektanci powinni Ci dużo podpowiedzieć. Ogólnie powinno być wszędzie szeroko, nie powinno być stopni itd. Jeśli jednak wiesz, że twój dom będzie miał piętro bo masz małą działkę to warto wtedy poczytać trochę o schodołazach czy platformach schodowych. Dużo informacji znajduje się na tej stronie http://pokonaj-bariery.pl - poczytaj na pewno coś Ci się przyda :)

Postautor: tikol » 05. gru. 2019, 19:27

Na pewno łazienkę trzeba dobrze przystosować dla takiej osoby. W wygodny prysznic z krzeselkiem, uchwyt łazienkowy przy umywalce i przy toalecie. W łazience i całym domu powinno być przede wszystkim przestronnie, tak by na przykład wózkiem inwalidzkim w każde miejsce można było wjechać. Szczególnie szerokie muszą być futryny.

Postautor: jjusti18 » 08. gru. 2019, 9:36

Według mnie taki dom powinien mieć prostą konstrukcję, powinien być funkcjonalny i odpowiednio przestrzenny. Dlatego ja na pewno w tym kierunku zgłosiłabym się do profesjonalistów, którzy pomogliby mi w znalezieniu takiego projektu. A firma https://www.mgprojekt.com.pl z tego co wiem jest bardzo dobra i tworzy wszelkiego rodzaju projekty. Nawet można tam znaleźć u nich znakomite promocje.

Wróć do Osoba niepełnosprawna w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Jakie są zalety i wady ocieplania dachu pianą?

data » 20.01.2020, 12:03

Nie doczytałam się o żadnych wadach tej metody. Wręcz przeciwnie metoda ocieplania pianką poliuretanową ma same zalety. Wymienię kilka: do 70% oszczędności na ogrzewaniu, 100% szczelności,
Awatar użytkownika
Re: Reklama dla firmy

data » 20.01.2020, 11:35

Trzeba by coś odpowiedniego dopasować do waszej firmy, nie jest tak że jedna reklama idealnie sprawdza się w każdym przypadku. Dlatego też stawiamy na współprace z agencjami reklamowymi. Tu
Awatar użytkownika
Re: Co podarować na Dzień Dziadka?

data » 20.01.2020, 10:54

Mój dziadek uwielbia spędzać czas przed telewizorem, oglądając przeróżne programy. Dlatego postanowiłam sprawić mu wygodny w którym będzie spędzał większość dnia Myślę, że
Awatar użytkownika
Re: Pomoc w odchudzaniu

data » 20.01.2020, 10:05

Przede wszystkim najważniejsze są moim zdaniem ćwiczenia. Oprócz tego warto też pomyśleć o suplementacji. Najróżniejsze produkty znajdziecie w ofercie marki Vitargo: . Warto o nich poczytać
Awatar użytkownika
Re: rolety zewnętrzne czy są energooszczędne

data » 20.01.2020, 9:56

Moim zdaniem rolety zewnętrzne mają naprawdę wiele zalet. Warto sobie o nich poczytać więcej, na przykład na blogu . Znajdziecie tam różne informacje na temat tego typu rolet. Powinny Wam
Awatar użytkownika
Re: Telewizor czy projektor

data » 19.01.2020, 23:28

Uważam, że bardziej funkcjonalny będzie telewizor. Dlatego sprawdź m.in Manta, który też ma szeroki wybór ciekawych modeli telewizorów jak m.in model 50LUA28L UHD Smart TV z jakością obrazu
Awatar użytkownika
Re: Jaki wzmacniacz samochodowy ?

data » 19.01.2020, 20:32

Szukacie części do waszego auta? Myślę, że wielu z was mogą również przydać się bagażniki proponowane przez firmę http://www.amos.auto.pl W tym miejscu znajdziecie bagażniki idealne do
Awatar użytkownika
Ukraina. Uslugowa produkcja profili aluminiowych. Cena

data » 19.01.2020, 18:48

Ukraina. Uslugowa produkcja profili aluminiowych. Cena zalezy od zamawianych ilosci, mozliwosci produkcyjnych. Profile aluminiowe standardowe kantowniki, zamkniete kwadratowe, prostokatne, rury,
Awatar użytkownika
Ukraina. Uslugowa produkcja profili aluminiowych. Cena

data » 19.01.2020, 18:46

Ukraina. Uslugowa produkcja profili aluminiowych. Cena zalezy od zamawianych ilosci, mozliwosci produkcyjnych. Profile aluminiowe standardowe kantowniki, zamkniete kwadratowe, prostokatne, rury,
Awatar użytkownika
Re: Membrana dachowa - jaką wybrać?

data » 19.01.2020, 18:11

polecam przejrzec ofertę tej hurtowni metali nieżelaznych http://impressmetal.pl/ Zapewniają fachową obsługę i profesjonalne doradztwo techniczne, a także krótkie terminy realizacji

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie płaszczyznowe - co to?

data » 14.01.2020, 14:33

"Czy pomogłem?" Chyba sobie... "Tymczasem promiennikiem z punktu widzenia rynku jest produkt typu panel grzewczy na ścianę i sufit, lub z punktu widzenia fizyki jest to wszystko
Awatar użytkownika
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Re: Jakie są najczęstsze błędy przy projektowaniu instalacji

data » 27.12.2019, 11:07

Ja mogę polecić Ci rozwiązanie od nas! Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz” to promocyjna oferta kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem! Zestawy fotowoltaiczne zawierają
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić