Twarda woda w domu

Awatar użytkownika

Twarda woda w domu

Postautor: Kamileq » 09. maja. 2019, 9:38

Dzień dobry,

zauważyłem, że w mam strasznie twardą wodę w kranie. Osad z kamienia bardzo szybko osadza się zarówno w czajniku, jak i na armaturze. Z piciem tej wody nie mam problemu, ponieważ używam dzbanka filtracyjnego z filtrem węglowym. Ciekaw jestem, czy są takie filtry, które można umieścić od razy w rurze, aby w kranie leciała już woda zmiękczona, ale też zdatna do picia.

Słyszałem też, że woda całkowicie miękka do picia najlepsza nie jest. Ja i tak najczęściej piję mineralną wodę butelkowaną ,ale bardzo mnie to ciekawi. W internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji na ten temat.

Awatar użytkownika

Re: Twarda woda w domu

Postautor: legal » 28. cze. 2019, 13:08

Solidny filtr powinien pomóc.

Awatar użytkownika

Postautor: krecona84 » 26. lip. 2019, 15:21

Mieliśmy takie coś w pracy, ale dystrybutor, który mamy od niezależnej firmy. Moim zdaniem to woda dla firm Warszawa na rynku. Jest pyszna, w porównaniu do tego, co było wcześniej.

Postautor: kordian » 10. sie. 2019, 3:11

Sam się interesowałem tą sprawą, bo u mnie w domu również jest twarda woda. Jednak żeby działało i filtrowało dobrze, potrzebny jest profesjonalny filtr odwróconej osmozy. Musiałbyś go zainstalować zarówno w łazienkach, jak i w kuchni. Dla mnie to zbyt duży koszt. U nas w firmie szef zamówił od aquamo wodę z dowozem http://aquamo.com.pl/woda_do_firmy_cennik Mają także ofertę dla osób prywatnych i właśnie z niej korzystam.

Postautor: Hakir » 11. gru. 2019, 10:47

No to rzeczywiście słabo dla całej instalacji.
Zerknij sobie tu http://aquamo.com.pl/dystrybutory-economic_Bezbutlowe_Dystrybutory_z_Filtrem do picia możesz się zdecydować na taki dystrybutor.
Będziesz mieć pyszną i zdrową wodę a to najważniejsze.

Postautor: kozlowskiczeslaw1 » 18. sty. 2020, 15:56

na twardą wodę warto kupić dobry zmiękczacz. Warto sprawdzić na stronie zmiekczaczewody.com.pl co jest aktualnie na topie.

Wróć do Instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie przydomowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Jaki biznes?

data » 16.02.2020, 16:12

Może już macie swoje firmy? Jeżeli tak to wcale nie musicie się zatrzymywać i nawet powinniście pomyśleć o dalszym rozwoju. Ja tak trafiłam na punk nadawania paczek od
Awatar użytkownika
Re: Trudna sytuacja i kredyt hipoteczny

data » 16.02.2020, 14:36

Na pewno w trudnej sytuacji znalazły się osoby, które wzięły kredyt hipoteczny we frankach. Na szczęście da się z tego jakoś wybrnąć ale najlepiej zrobić to przy pomocy dobrego prawnika.
Awatar użytkownika
Re: Remont łazienki

data » 16.02.2020, 14:25

U mnie łazienka już prosi się o remont dlatego zaczynam powoli szukać materiałów i wyposażenia. Chyba większość rzeczy zamówię przez internet bo jednak zawsze w sklepach internetowych
Awatar użytkownika
Re: Monitoring do domu - jaki wybrać?

data » 16.02.2020, 14:21

Obecnie są takie czasy, że naprawdę warto założyć monitoring w domu tzn na zewnątrz budynku oczywiście. Jeśli szukacie dobrych zestawów do monitoringu cctv to zerknijcie na ofertę firmy
Awatar użytkownika
Re: Remont dachu - samemu czy z firmą?

data » 16.02.2020, 14:18

Wiesz, to zależy o jaki remont dachu chodzi. Jeśli chcesz umyć i zaimpregnować dachówkę to myślę, że najlepiej jest zlecić to profesjonalnej firmie. Profesjonalne usługi w tym zakresie
Awatar użytkownika
Re: przesyłka o dużym gabarycie

data » 16.02.2020, 11:17

Może po prostu u złego kuriera szukałaś? Sprawdź sobie cennik DPD na stronie https://www.pogotowiepaczkowe.pl/cennik-kuriera-dpd tu można znaleźć przeróżne oferty na paczki, także z DPD
Awatar użytkownika
Re: tani kurier

data » 16.02.2020, 10:04

Ostatnio bardzo rozwinęły się platformy brokerskie, z ich pomocą można bardzo łatwo znaleźć najlepszą okazje cenową na różne paczki. Jest to też kurier online, sprawdźcie sobie ofertę
Awatar użytkownika
Re: Remont mieszkania i dekoracje

data » 16.02.2020, 8:51

A myśleliście nad zastosowaniem sztukaterii? Bo ona może odmienić niesamowicie każde wnętrze. Nie wiem czy kojarzycie firmę WMB, ale oni oferują , które można wykorzystać do ozdobienia
Awatar użytkownika
Re: Czym ogrzewać dom

data » 16.02.2020, 6:18

Wydaje mi się że na dzień dzisiejszy jednym z lepszych rozwiązań odnośnie ogrzewania jest gaz, jest wiele firm jak na przykład ta https://lpgdirect.pl/ z naprawdę dobrymi cenami za gaz.
Awatar użytkownika
Re: smog - jak się uchronić

data » 16.02.2020, 0:39

Warto zawsze w pierwszej kolejności pomysleć oochronie środowiska w walce ze smogiem. Może nam w tym pomóc . To firma oferująca doradztwo do spraw ekologii. Mega fajna

Eksperci na forum

Re: Jak zaprojektować dom energooszczędny?

data » 26.01.2020, 18:48

To niestety często jest problem. Wiele biur architektonicznych projektuje domy "na styk" z warunkami technicznymi a one są coraz wyższe, trzeba się dostosować do zmieniających się
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie płaszczyznowe - co to?

data » 14.01.2020, 14:33

"Czy pomogłem?" Chyba sobie... "Tymczasem promiennikiem z punktu widzenia rynku jest produkt typu panel grzewczy na ścianę i sufit, lub z punktu widzenia fizyki jest to wszystko
Awatar użytkownika
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić